مدیرکل بنیاد شهید گیلان در نشست با شورای معتمدین معین استان از برگزاری مراسم استانی گرامیداشت شهدای منا خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از رشت، عبدالله پاکاری اظهار کرد: سه شهرستان گیلان در فاجعه منا شهید دارد، اما با توجه به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه فاجعه منا نباید فراموش شود لذا گرامیداشت این ایام در همه شهرستان های گیلان برگزار خواهد شد.

رئیس ستاد برگزاری مراسم بزرگداشت شهدای منا استان گیلان در تشریح برنامه های نکوداشت شهدای منا گفت: برگزاری دعای عرفه در گلزار های شهدای سراسر استان با نام و یاد شهدای منا از جمله برنامه ها بنیاد می باشد و در این روز مراسم برائت از مشرکان و بزرگداشت شهدای منا نیز انجام می‌شود .

پاکاری برگزاری نمایشگاه عکس شهدای منای استان گیلان و تصاویر فاجعه منا را از دیگربرنامه های بنیاد شهیدوامور ایثارگران استان گیلان عنوان نمود.

مدیرکل بنیاد شهیدوامورایثارگران استان گیلان   ادامه داد: طی دوسال اخیر نامگذاری خیابان ها و کوچه ها به نام شهدای منا صورت پذیرفته که امسال در مرکز استان نیز پیگیری می شود بلواری به نام شهدای منا اختصاص یابد.

رئیس ستاد برگزاری مراسم بزرگداشت شهدای منا استان گیلان برگزاری مراسم استانی نکوداشت شهدای منا را پنجشنبه نهم شهریور عنوان نمودو اظهار داشت : این مراسم با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین شفیعی  نماینده بعثه مقام معظم رهبری  در گیلان  و مداحی حاج ابوذر روحی از ساعت 10 صبح در مسجد امام رضا (ع) گلسار برگزار می شود.

همچنین در شهرستان های لنگرود ، املش و رودسر نیز مراسمی برای گرامیداشت یادوخاطره شهدای منا برگزار خواهد شد.

به گزارش موج، در فاجعه‌ خونین منا که در دوم مهرماه 1394 مصادف با 10 ذی الحجه و روز عید قربان در عربستان رخ داد 461 نفر از حاجیان ایرانی به شهادت رسیدند که 16  نفر از این شهیدان، گیلانی و از شهرهای لنگرود، رودسر و املش بودند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج