مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان گلستان گفت: 6 هزار یتیم در استان گلستان تحت پوشش کمیته امداد است.

به گزارش خبرگزاری موج، امان الله حسین پور امروز اظهار کرد: از شنبه هفته اکرام ایتام آغاز می‌شود و کمیته امداد برنامه‌های ویژه‌ای را در این هفته اجرایی خواهد شد.

وی ادامه داد: اطعام نیازمندان در مناطق محروم استان گلستان، اجرای طرح‌های درمانی و مسکن با کمک خیران از جمله طرح‌هایی است که در این مدت اجرا خواهد شد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان گلستان خاطرنشان کرد: ماه رمضان سال گذشته خیران استان 3 میلیارد و 300 میلیون تومان به نیازمندان کمک کردند که پیش‌بینی می‌شود کمک خیران امسال به بیش از 5 میلیارد تومان برسد.

حسین پور گفت: در استان گلستان 6 هزار یتیم تحت پوشش کمیته امداد هستند که 13 هزار و 800 حامی این ایتام را حمایت می‌کنند اما سرانه حامی ایتام در استان گلستان نسبت به کشور پایین است.

*استان گلستان در حوزه صدقات رتبه دوم کشوری را دارد

وی افزود: در کشور هر یتیم هفت حامی دارد اما در استان گلستان هر یتیم کمتر از سه حامی دارد و ما خواهشمندیم مردم استان گلستان در این طرح مشارکت بیشتری داشته باشند تا شاهد حمایت بیش از پیش مردم از ایتام باشیم.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان گلستان تصریح کرد: در حوزه صدقات استان گلستان رتبه دوم کشوری را دارد، در جشن نیکوکاری و زکات رتبه اول کشوری را داریم و مردم استان گلستان در سال گذشته بیش از 38 میلیارد تومان به نیازمندان تحت پوشش کمیته امداد کمک کردند اما در حوزه حامی‌یابی توفیق کمتری داشته‌ایم.

وی در پایان ابراز کرد: امیدواریم امسال مردم استان گلستان در عرصه حمایت از ایتام رکورد بسیار خوبی را ثبت کنند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج