موج
کدخبر : ۲۶۵۸۸۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-265880

رئیس هیات مدیره کانون وکلا کردستان:

رئیس هیات مدیره کانون وکلا کردستان، با شاره به تاسیس کانون وکلا در کردستان از سال 1385 گفت: اکنون‌ 384 وکیل پایه یک دادگستری با مدارک کارشناسی ارشد و دکترا در استان فعالیت می کنند که ظرفیت خوبی در اختیار مردم است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، محمدرئوف ادمن شامگاه امروز سه شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه نیازسنجی تعداد پذیرش وکلا سالانه انجام می شود اظهار داشت: به اعتقاد بنده رسانه بایستی همانند نور بر تاریکی های اجتماع بتابد تا مردم بتوانند قدرت تشخیص بهتری پیدا کنند.

رئیس هیات مدیره کانون وکلا کردستان گفت: کانون وکلا هم از این قاعد مستثنی نیست ومی خواهیم با همکاری رسانه ها ، کلیه زوایای کاری این صنف را به جامعه بشناسانیم.

ادمن با شاره به تاسیس کانون وکلا در کردستان از سال 1385 گفت: اکنون‌ 384 وکیل پایه یک دادگستری با مدارک کارشناسی ارشد و دکترا در استان فعالیت می کنند که ظرفیت خوبی در اختیار مردم است.

وی اضافه کرد: امسال تعداد 47 نفر در آزمون وکالت قبول شده اند که تعداد 32 نفر از این قبول شدگان سهمیه آزاد و 14 نفر سهمیه ایثارگران بودند.

رئیس هیات مدیره کانون وکلا کردستان یادآور شد: انتظار می رود در رابطه با مشاغل دیگری که مرتبط با حقوق از جمله دفاتر اسناد رسمی و مشاوره حقوقی ادارات در کنار وکالت سهمیه پذیرش افزایش یابد.

ادمن با اشاره به اینکه کار وکالت با جان و مال مردم مرتبط است و نمی شود سقف پذیرش این حرفه را برداشت اظهار داشت: کانون وکلای استان در سال جاری یک هزار و 600 وکالت معاضدتی و تسخیری و 2 هزار مشاوره رایگان انجام داده است.

رییس هیات مدیره کانون وکلا کردستان با اشاره به اهرم های نظارتی وکلا  که شامل دادسرا ودادستان انتظامی می شود،گفت: در همین راستا سه نفر در سال جاری از حق وکالت تعلیق شده اند.

کنفرانس خبری کانون وکلا کردستان

وی با اشاره به اینکه استقلال در انتخاب وکیل و موکل امر مهمی در حوزه وکالت است، افزود: ماده 187 که لیستی از وکلای مجاز برای وکالت تسخیری ارائه می دهد یکی از موارد کمرنگ کننده این استقلال است.

ادمن اضافه کرد: وکیلی که تمام مسیرهای قانونی برای وکالت را طی کرده دارای صلاحیت است و نباید آن را در انتخاب موکل محدود کرد. 

وی تاکید کرد: باید اینگونه می بود که همه وکلا حق وکالت تسخیری داشته باشند مگر موارد معدودی که شرایط خاصی دارند. 

وی از رسانه ها خواست: در ترویج و فرهنگ سازی بهره گیری از وکیل در پرونده های حقوقی تلاش کنند چراکه در این استان بسیاری از افراد بجای انتخاب وکیل به افراد غیر متخصص رجوع می کنند. 

این نشست که به مناسبت سالروز استقلال کانون وکلا در هفت اسفند 1331 برگزار شد و کانون وکلا کردستان به همین مناسبت از چهارم تا نهم اسفند ماه سالجاری در این کانون به مراجعین مشاوره حقوقی رایگان ارائه می دهند ونیز در روز 7 اسفند ماه به همین مناسبت جشنی در سنندج برپا می شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها

`