English

خطر حذف پرسپولیس از آسیا از خبر تا واقعیت

یکی از شروط حضور باشگاه‌ها در لیگ قهرمانان آسیا دریافت مجوز حرفه‌ای است و در آخرین خبر پرسپولیس هم همچون استقلال با مشکل مواجه است اما دقایقی پیش وزارت ورزش و جوانان از رفع مشکل سرخ آبی ها خبر داد.

خطر حذف پرسپولیس از  آسیا از خبر تا واقعیت

به گزارش خبرگزاری موج، یکی از شروط حضور باشگاه‌ها در لیگ قهرمانان آسیا دریافت مجوز حرفه‌ای است. مسئله‌ای که طی دو سال اخیر به چالشی بزرگ برای فوتبال ایران تبدیل شده و در فصل گذشته هر دو تیم پرسپولیس و استقلال به واسطه نواقصی که داشتند از حضور در لیگ قهرمانان آسیا ناکام ماندند. این اتفاق برای فصل آتی نیز برای استقلال شکل گرفته و این باشگاه به دلیل بدهی‌هایی که داشته و در موعد مقرر برای پرداخت آن ناکام مانده، از حضور در فصل آتی لیگ قهرمانان علی‌رغم قهرمانی در فصل گذشته، محروم شد.

اکنون اما خبرها از احتمال حذف پرسپولیس به واسطه عدم بارگذاری برخی از مستندات AFC خبر می‌دهد. در شرایطی که باشگاه پرسپولیس طی روزهای اخیر از حل مشکلات خود خصوصا در بخش مالی و بدهی‌ها خبر داده بود، دو موضوع مربوط به استادیوم خانگی (ورزشگاه آزادی) و بحث مالکیت (وزارت ورزش) به دردسری چالش برانگیز در مسیر دریافت مجوز این باشگاه تبدیل شده بود.

با این حال مدیریت مجموعه ورزشگاه آزادی چندی پیش خبر از تکمیل مدارک و نواقص ذکر شده از سوی AFC برای صدور مجوز خبر داده بود تا از این حیث خیال باشگاه پرسپولیس راحت شود و آنها به دنبال پایان دادن به این ماجرا باشند. مسئله‌ای که با اما و اگرهای شکل گرفته و گمانه‌زنی‌هایی که با داغ شدن شایعات استارت می‌خورد، باعث نگرانی هواداران این تیم نیز شده بود.

در آخرین مرحله بارگذاری مدارک آنها (باشگاه پرسپولیس) در انتظار ارسال مدارک مورد نیاز از سوی وزارت ورزش هستند. طی روزهای اخیر صحبت‌های زیادی بین مدیریت باشگاه پرسپولیس و وزیر ورزش و معاونین وی به انجام رسیده و البته به این باشگاه اطمینان خاطر داده شده که در این بخش نیز آنها همکاری لازم را صورت خواهند داد. اما در فاصله 48 به پایان مهلت بارگذاری مدارک، هنوز پاسخ نهایی و مدارکی به دست باشگاه پرسپولیس نرسیده تا آنها اقدامات نهایی را برای این موضوع صورت دهند.

موضوعی که می‌تواند تمام تلاش‌های ارکان باشگاه برای حل مشکلاتی که از سمت آنها قابل رفع و حل شدن بود، بر باد خواهد داد و این باشگاه نیز با عدم ارسال به موقع مدارک، فصل آینده را هم باید همانند باشگاه رقیب و استقلال از حضور در لیگ قهرمانان آسیا ناکام بماند.

باید دید وزارت ورزش طی ساعات کم باقی مانده تا ارسال مدارک نهایی، اقدامات لازم را در این خصوص دنبال خواهد کرد و موفق به انجام امورات لازم برای صدور مدارک موردنیاز در این‌باره خواهد شد یا خیر.

 

مشکل مالکیت مشترک استقلال و پرسپولیس رفع شد

وزارت ورزش و جوانان از مرتفع شدن موضوع مالکیت مشترک دو باشگاه‌ تهرانی برای بارگذاری اسناد در سامانه حرفه‌ای‌سازی خبر داد.

محسن معتمدکیا مدیرکل روابط عمومی وزارت ورزش و جوانان از مرتفع شدن موضوع مالکیت مشترک دو باشگاه‌ تهرانی برای بارگذاری در سامانه حرفه‌ای‌سازی خبر داد.

وی درباره این مساله گفت: در پی برگزاری جلسه عصر امروز هیئت واگذاری شرکت‌های فرهنگی ورزشی استقلال و پرسپولیس، با راهکاری که توسط وزارت ورزش و جوانان و سازمان خصوصی‌سازی اندیشیده شد، موضوع مالکیت مشترک دو باشگاه استقلال و پرسپولیس به نحوی تا برگزاری جلسه مزایده برای واگذاری سهام مدیریتی حل شد.

معتمدکیا ادامه داد: این دو باشگاه می‌توانند در این راستا در سامانه صدور مجوز حرفه‌ای نسبت به بارگذاری و ارائه مدرک مثبته(اسناد اثبات‌کننده) خود اقدام کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه