موج

وزیر خارجه الجزایر در دیدار با همتای ایرانی آمادگی خود را برای سفر به تهران و پیگیری موضوعات دوجانبه اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، حسین امیرعبداللهیان وزیر خارجه ایران روز شنبه سوم مهر ماه در دیدار پایانی خود در حاشیه هفتاد و ششمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک، با «رمطان لعامره» وزیر خارجه الجزایر دیدار و گفت‌وگو کرد.

دو طرف در این دیدار بر اهمیت و عمق روابط بین دو کشور تأکید کرده و ابعاد مختلف روابط دوجانبه را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

* درخواست تشکیل جلسه کمیته سیاسی مشترک ایران و الجزایر

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از سطح مناسب روابط بین دو کشور، بر لزوم اجرایی شدن توافقات پیشین بین ایران و الجزایر تأکید کرده و تشکیل جلسه کمیته سیاسی مشترک دو کشور با هدف مرور و ارتقای روابط دوجانبه را خواستار شد.

وزیر خارجه الجزایر با استقبال از پیشنهادات امیرعبداللهیان، برای سفر به تهران و بررسی موضوعات مطرح‌شده، اعلام آمادگی کرد.

همچنین در این نشست در خصوص تحولات شمال آفریقا و منطقه غرب آسیا رایزنی صورت گرفت. امیرعبداللهیان در این دیدار از مواضع الجزایر در خصوص تحولات منطقه، به ویژه در قبال اقدامات رژیم صهیونیستی، تقدیر کرد.

به گزارش فارس، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه که دوشنبه شب ۲۹ شهریور ماه در رأس هیأتی برای شرکت در نشست مجمع عمومی وارد نیویورک شد در مدت حضورش با مقامات و وزرای خارجه برخی از کشورها دیدار و گفت‌و‌گو کرده است. وی در این مدت با وزرای خارجه لوکزامبورگ، فنلاند، کرواسی، هند، سوریه، ونزوئلا، انگلیس، آلمان، اسپانیا، ایرلند، بلاروس، دانمارک، ایتالیا، جمهوری آذربایجان، ارمنستان، صربستان و ... و همچنین جوزپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا دیدار و به رایزنی پرداخت.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

`