موج
کدخبر : ۴۰۱۷۸۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-401788

محمد احسانی:

معاون صنایع کوچک شرکت شهرکهای صنعتی خراسان رضوی گفت: در این راستا امروز نشست تخصصی با حضور تجار و سرمایه گذاران افغانستانی و مسوولان استانی و ملی به منظور جذب سرمایه گذاران افغانستانی و ایجاد مشوق برای آنان در مشهد برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، محمد احسانی معاون صنایع کوچک شرکت شهرکهای صنعتی خراسان رضوی در خبری عنوان کرد: در پی تغییر و تحولات سیاسی در کشور افغانستان، حضور طالبان و جنگهای داخلی در آن کشور، تعدادی از تجار افغانستانی در صدد مهاجرت به کشورهایی برآمدند که از نظر اقتصادی از وضعیت مناسب برخوردار بودند.

احسانی در ادامه این خبر افزود: در این راستا کشورهایی مانند ترکیه، امارات متحده عربی، عمان و دیگر کشورها قوانین خود را تغییر داده و  مشوقهایی برای جذب سرمایه گذاران افغانستانی در نظر گرفتند.

معاون صنایع کوچک شرکت شهرکهای صنعتی خراسان رضوی همچنین اظهار کرد: خراسان رضوی نیز به عنوان یکی از استانهای هم مرز با افغانستان برای حفظ ارتباطات تجاری خود با آن کشور و جذب سرمایه گذاران افغانستانی، از ۲ ماه قبل با دعوت از هیات ۴۰ نفره از روسای بیمارستانهای خصوصی و تعدادی از صاحبان صنایع پزشکی در افغانستان درصدد برقراری ارتباط آنان با صاحبان واحدهای صنعتی فعال خراسان رضوی در حوزه پزشکی برآمد.

وی در ادامه تصریح کرد: در این راستا امروز نشست تخصصی با حضور تجار و سرمایه گذاران افغانستانی و مسوولان استانی و ملی به منظور جذب سرمایه گذاران افغانستانی و ایجاد مشوق برای آنان در مشهد برگزار شد.

احسانی همچنین متذکر شد: در این نشست همکاران سازمان صنایع کوچک و شرکت شهرکهای صنعتی ایران ۷۵ طرح سرمایه گذاری pfs را که امکان سنجی و مطالعه لازم برای آنها انجام شده بود در قالب لوح فشرده به تجار و سرمایه گذاران افغانستانی ارایه کردند.

معاون صنایع کوچک شرکت شهرکهای صنعتی خراسان رضوی در مورد طرح مشوقها تاکید کرد: این طرحها متناسب با شرایط سرمایه گذاری هر استان توسط سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران تهیه و امکان سنجی شده که از بین آنها پنج طرح مربوط به استان خراسان رضوی است.

احسانی در خاتمه یادآور شد: نتیجه برگزاری این نشست ایجاد اراده در مسوولان برای پیگیری مشوق هایی به منظور جذب سرمایه گذاران افغانستانی و جلوگیری از سرمایه گذاری آنان در کشورهای دیگر بود و جرئیات آن به زودی اعلام خواهد شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

`