موج
کدخبر : ۳۹۷۳۷۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-397374

جواد مجتبوی:

مدیر طب ایرانی و مکمل دانشگاه علوم پزشکی مشهد بیان کرد: شهروندان در صورت مواجهه با مداخله گران درمان که به نام درمان کرونا قصد فریب دارند، موارد را با حوزه طب سنتی معاونت درمان در میان بگذارند.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، جواد مجتبوی مدیر طب ایرانی و مکمل دانشگاه علوم پزشکی مشهد عنوان کرد: در دوران شیوع کرونا برخی از عطاری‌ها اقدام به فروش و یا معرفی برخی گیاهان دارویی و یا دارو‌های دست ساز به نام درمان کرونا کردند، این مراکز مورد بررسی کارشناسان طب سنتی قرار گرفتند و برخورد قانونی  با آن ها انجام می‌شود.

مجتبوی در ادامه این خبر اضافه کرد: فروش گیاهان دارویی ویژه درمان کرونا در عطاری‌ها تخلف محسوب می‌شود و با عطاری‌های متخلف که اقدام به فروش گیاه دارویی ویژه درمان کرونا می‌کنند، برخورد قانونی می‌شود.

وی همچنین گفت: برخی از افراد نیز اقدام به اعمالی مانند حجامت کردند که مدعی بودند می‌توانند این بیماری را درمان کنند که بعد از گزارشات مردمی با این افراد نیز برخورد شد.

مدیر طب ایرانی و مکمل دانشگاه علوم پزشکی مشهد همچنین ادامه داد: شهروندان در صورت مواجهه با مداخله گران درمان که به نام درمان کرونا قصد فریب دارند، موارد را با حوزه طب سنتی معاونت درمان در میان بگذارند تا در اولین فرصت به شکایت آن‌ها رسیدگی شود.

مجتبوی تصریح کرد: مردم اگر می‌خواهند از روش‌های طب سنتی در کنار روش طب مدرن برای درمان کرونا استفاده کنند باید به مراکز معتبر تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد مراجعه کنند.

مدیر طب ایرانی و مکمل دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: در سلامتکده حکمت دانشگاه علوم پزشکی مشهد توصیه‌های تغذیه‌ای و کمکی برای بیماران مبتلا به کرونا به شکل علمی و مفید در اختیار افراد قرار می‌گیرد.

مجتبوی در خاتمه خاطر نشان کرد: بیماری‌های نوپدید و صعب العلاج عموما روش خوبی برای افرد سودجو است تا به این وسیله از مردم اخاذی کنند، اما باید توجه داشت که هر اقدام درمانی باید با تکیه بر منابع علمی استفاده شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

`