موج
کدخبر : ۳۹۳۶۶۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-393668

محمود محمدی:

رییس اداره تشخیص و درمان اداره کل دامپزشکی استان خراسان رضوی بیان کرد: در راستای تامین سلامت دام و طیور استان، از سال گذشته و تا کنون بازرسی و گشت های متعددی از سوی کارشناسان این اداره انجام شده است.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، محمود محمدی رییس اداره تشخیص و درمان اداره کل دامپزشکی استان خراسان رضوی عنوان کرد: از سال گذشته و تا کنون بازرسی و گشت های متعددی از سوی کارشناسان این اداره انجام شده که نتیجه آن کشف و ضبط ۳۴۲ قلم داروی غیر مجاز و تقلبی دام در سطح شهرستان ها بوده است.

محمود محمدی در ادامه این خبر افزود: در راستای تامین سلامت دام و طیور خراسان رضوی ، از سال گذشته و تا کنون بازرسی و گشت های متعددی از سوی کارشناسان این اداره انجام شده که نتیجه آن کشف و ضبط ۳۴۲ قلم داروی غیر مجاز و تقلبی دام در سطح شهرستان ها بوده است.

رییس اداره تشخیص و درمان اداره کل دامپزشکی استان خراسان رضوی همچنین اضافه کرد: طی این مدت و در جهت برخورد با متخلفین، ۹۲ پرونده تشکیل وبه مراجع قضایی تسلیم شده است.

وی تصریح کرد: تعداد بازدیدهای کارشناسان این اداره از مراکز بخش خصوصی دامپزشکی از مدت یاد شده و تا کنون ۳۶۵۶ مورد می باشد و ۴ بیمارستان تخصصی دامپزشکی، ۶ بیمارستان عمومی، ۴ درمانگاه تخصصی، ۲۳ درمانگاه اختصاصی، ۱۰۷ مرکز اشتغال به امور درمانی ، ۱۴۲ مرکز مایه کوبی، ۱۷ مرکز پخش دارو، ۷ کارخانه دارو و مکمل سازی و ۱۳۶ داروخانه دامپزشکی فعال در استان وجود دارند.

محمدی در خاتمه تاکید کرد: تعداد افراد شاغل در این مراکز به ترتیب، ۶۱۲ نفر دامپزشک و ۴۰۱ سایر رده های دامپزشکی است و وجود این مراکز درمانی در بخش خصوصی دامپزشکی نقطه قوت فعالیت های بهداشتی و پیشگیری دامپزشکی در بخش دولتی است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها

`