موج
کدخبر : ۴۰۵۷۰۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-405703

آیا پس از دریافت دو دوز واکسن همچنان باید از ماسک استفاده کرد؟ ماسک و واکسن با دو روش متفاوت از بدن انسان محافظت می‌کنند و در واقع این دو مکمل هم هستند.

به گزارش خبرگزاری موج یزد به نقل از پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر استان یزد؛ ویروس‌ها از راه بینی و دهان (عموماً از طریق سلول‌های مژک‌دار مخاط بینی) وارد بدن شده و باعث ایجاد عفونت و گاهی بروز علایم بیماری می‌شوند. پوشیدن ماسک از ورود ویروس و نشستن آن بر روی مخاط تنفسی جلوگیری می‌کند در حالی‌که از واکسن انتظار نمی‌رود که از ورود ویروس به دهان و بینی جلوگیری نماید، بلکه مأموریت اصلی واکسن این است که اگر ویروس‌هایی وارد بینی و دهان شدند و بیماری ایجاد شد، از بروز بیماری شدید و مرگ (با حفاظت از ریه و قلب) پیشگیری کند.

اکنون روشن است که زمانی که فردی واکسن می‌زند، به دلیل باز‌بودن راه بینی و دهان، همچنان احتمال دارد ویروس به دستگاه تنفسی وارد شده و بیماری ایجاد کند و تنها راه اساسی برای حفاظت از ورودی‌های سیستم تنفسی بدن، «استفاده از ماسک» است. تا زمانی که ویروس در جامعه به میزان زیادی در گردش است، نباید بی احتیاطی کرد و بدون‌ ماسک در فضاهای بسته و شرایط پرخطر، حضور داشت و با استفاده از ماسک شانس ابتلا را کاهش داد تا  اثر حفاظتی واکسن بیشتر و بیشتر گردد.

جمعیت هلال احمر استان یزد اعلام کرد: با شرکت در این دوره آموزشی و آشنایی با با انواع ماسک‌های تنفسی و کاربرد آنها به ویژه در شرایط خاص کرونایی، از این بحران به سلامت عبور کنیم. توصیه می‌شود پیش از شرکت در این دوره آموزشی، محتوای دوره «خانواده آماده در کرونا» مطالعه شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر می توان از طریق لینک زیر اقدام کرد. http://yun.ir/wsatmd

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

`