موج
کدخبر : ۳۹۴۸۶۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-394866

رئیس حفاظت اطلاعات دادگستری استان یزد از شناسایی و دستگیری یک باند اعمال نفوذ و کارچاق‌کن با ادعای نفوذ در دستگاه قضایی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج یزد،  مجید فرهمند زاده رئیس حفاظت اطلاعات دادگستری استان یزد، با اعلام این مطلب، اظهار داشت: در پی دریافت گزارشی مبنی‌بر پیشنهاد اخذ وجه در قبال پیگیری پرونده قضایی، بلافاصله موضوع در دستور کار کارشناسان حفاظت و اطلاعات استان یزد قرار گرفت و پس‌از بررسی‌های دقیق و اقدامات اطلاعاتی مشخص شد فردی با جمع‌آوری اطلاعات پرونده‌های قضایی و ارائه آن به طرفین پرونده نسبت‌به جلب اعتماد سوژه موردنظر خود اقدام تا از این طریق به منافع نامشروع دست یابد.

وی تصریح کرد: متهم دستگیر شده با همدستی چند تن دیگر و از طریق خارج کردن اطلاعات و اسناد پرونده قضایی نسبت‌به جلب اعتماد افراد مورد نظر اقدام و از این طریق موفق به دریافت مبالغی نیز شده است.

 رئیس حفاظت اطلاعات دادگستری یزد در ادامه افزود؛ در این رابطه و با دستور مقام قضایی دو نفر از افراد این باند به اتهام افشای اسرار حرفه‌ای، ربودن و خارج کردن اسناد و اوراق پرونده‌های قضایی، ادعای اعمال نفوذ و اخذ رشوه دستگیر و با صدور قرار متناسب روانه زندان شدند.

 این مقام قضایی در پایان ضمن تأکید بر قاطعیت مجموعه نظارتی دادگستری استان در برخورد با هرگونه فساد درون و برون سازمانی و هشدار به شهروندان و مراجعین به مجموعه های قضایی، اظهار داشت: مردم فریب ادعای واهی برخی از افراد سودجو اعم از افراد مرتبط یا غیر مرتبط با دستگاه قضا که ادعای اعمال نفوذ در پرونده های قضایی دارند را نخورده و در صورت مواجه شدن با هرگونه مورد مشکوک در اسرع وقت با سامانه گویای ۱۵۸۰ ستاد خبری حفاظت و اطلاعات دادگستری تماس حاصل نمایند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها