موج
کدخبر : ۳۹۲۹۵۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-392950

فرماندار بافق گفت: بیش از 12 هزار نمونه گیری سرپایی از بیماران مشکوک به کرونا در شهرستان از ابتدا تاکنون داشتیم که از این تعداد 2895 نفر بیمار مثبت سرپایی ثبت شده اند.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، ستاد پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا در شهرستان بافق با حضور فرماندار و برخی از مسئولان شهرستان در محل فرمانداری بافق برگزار شد.

طلایی مقدم فرماندار بافق در این نشست ضمن گرامیداشت روز پزشک و آغاز هفته دولت ضمن تقدیر از زحمات و خدمات ارزشمند کادر سلامت و پزشکان شهرستان در حوزه پیشگیری و درمان بیماری کرونا، با اشاره به وضعیت کنونی کشور و شهرستان در پیک پنجم این بیماری، گفت: برای کنترل کرونا باید همه مردم با همراهی دستگاه‌های اجرایی نسبت به مقابله با این ویروس اقدام کنند.

سید مهدی طلائی مقدم با تاکید بر رعایت شیوه نامه های بهداشتی و تزریق به موقع واکسن، خاطر نشان کرد: مشکلی در تامین واکسن و تزریق واکسن برای جامعه هدف نداریم.

وی یادآور شد: واکسیناسیون و رعایت پروتکل‌های بهداشتی لازم و مکمل یکدیگر هستند.

رئیس مرکز بهداشت شهرستان بافق در این نشست ضمن ارائه گزارش از وضعیت فعلی شهرستان در حوزه پیشگیری و مبارزه با بیماری کرونا، از انجام بیش از 12 هزار نمونه گیری سرپایی از بیماران مشکوک به کرونا در شهرستان از ابتدا تا کنون خبر داد و گفت: از این تعداد 2895 نفر بیمار مثبت سرپایی ثبت شده اند ،919 نفر بیمار مشکوک در بیمارستان بستری شده اند که تعداد ۳۳۷ نفر مثبت قطعی بوده اند  و متاسفانه 74 نفر بیمار مثبت قطعی  در شهرستان بافق  فوت شده اند.

وی با اشاره به اینکه در پیک پنجم ابتلای جوانان به بیماری کرونا افزایش داشته است، گفت: هم اکنون 27 نفر در بیمارستان بافق در بخش کرونا و مراقبت های ویژه بستری هستند.

 به نقل از روابط عمومی فرمانداری بافق، کوهگرد درباره جامعه هدف دریافت واکسن در شهرستان بافق گفت: متاسفانه در زمینه واکسیناسیون جایگاه خوبی در استان نداریم و تا کنون  12 هزار واکسن در شهرستان تزریق شده است که ۸۵۰۰ نفر واکسن نوبت اول را تزریق کرده اند.

رئیس مرکز بهداشت شهرستان بافق افزود: بیشترین درصد دریافت واکسن کرونا در سطح شهرستان مربوط به بخش سبزدشت با مشارکت بیش از 80 درصد از روستاییان ساکن در منطقه می باشد.

دکتر کوهگرد در ادامه ضمن تاکید بر اینکه شهروندان  واجد شرایط تزریق واکسن ، در اولین فرصت به مرکز واکسیناسیون در شهرستان مراجعه نمایند، یاد آور شد: شهروندان به شایعات فضای مجازی در خصوص واکسن اعتنا نکرده و جهت بالابردن ایمنی بدن خود نسبت به ویروس کرونا، حتما واکسن تزریق نمایند و در کنار آن شیوه نامه های بهداشتی را به نحو کامل رعایت کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها