موج
کدخبر : ۳۸۸۴۱۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-388411

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد با بیان اینکه پروژه یزد_اقلید به عنوان یکی از پروژه های بزرگ عمرانی ملی و استانی آماده بهره برداری است، گفت: تلاش شبانه روزی برای بهره‌برداری از راه آهن یزد – اقلید در حال انجام است و این خط ریلی پایان هفته به بهره برداری خواهد رسید.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، محسن صادقیان معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد گفت:طرح ملی  راه آهن یزد_اقلید از مصوبات سفر مقام معظم رهبری است که ۲۴۵ کیلومتر طول این مسیر در استان یزد و بقیه در حوزه استحفاطی فارس قرار دارد، این طرح باهدف جابجایی مسافر و همچنین بار و کالا و نیز تکمیل مثلث گردشگری یزد، شیراز، اصفهان احداث شده  و در سال اول بهره برداری، قابلیت حمل بیش از ۳ میلیون تن بار را دارد.

وی ایستگاه اقلید را حلقه اتصال کریدور ریلی شمال به جنوب و شرق به جنوب غرب کشور دانست و افزود: بهره برداری از این پروژه، مسیر ریلی شیراز تا مشهد را ۳۱۱ کیلومتر کاهش می دهد.

معاون عمرانی استاندار یزد گفت: حدود هزار کیلومتر خط‌آهن شامل ۷ درصد مجموع خطوط ریلی کشور در یزد قرار دارد و بیش از ۳۰ درصد عملیات حمل و نقل ریلب معادل ۴ برابر بازدهی و بهره‌وری این بخش به نسبت دیگر نواحی کشور مربوط به منطقه یزد است.

صادقیان تاکید کرد: در طول مسیر این پروژه تقاطع های مختلفی بر روی محورهای یزد بندرعباس و یزد خاتم و یزد ابرکوه و ابرکوه سورمق و آزادراه اصفهان شیراز  ساخته شده است و برطرف شدن مشکل تردد تقاطع راه آهن با محور ابرکوه و سورمق و آزاد راه اصفهان - شیراز با هماهنگی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و پلیس راه، این پروژه قابل بهره برداری است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها