موج
کدخبر : ۳۸۲۹۴۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-382943

آموزش کمک های اولیه به بیش از 120 نفر از پرسنل شرکت یزد نیرو و انجمن دستیاران و منشی های پزشکان متخصص یزد توسط هلال احمر یزد انجام شد.

به گزارش خبرگزاری موج یزد به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان یزد؛ وهاب نخلبند یزدی رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان یزد از برگزاری 8 دوره کمک های اولیه 22 ساعته ویژه پرسنل کارخانجات و موسسات در شهرستان یزد خبر داد.

 رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان یزد اظهار داشت : به همت واحد آموزش هلال احمر شهرستان و با توجه به ضرورت ایجاد آمادگی در بین آحاد جامعه برای رویارویی با حوادث و افزایش تاب آوری جامعه، 8 دوره آموزشی امداد و کمک های اولیه (22 ساعته ) با حضور بیش از 120 نفر ویژه پرسنل شرکت یزد نیرو و انجمن دستیاران و منشی های پزشکان متخصص یزد بصورت حضوری و با رعایت پروتکل های بهداشتی در جمعیت هلال احمر شهرستان در حال برگزاریست.

وی گفت: شرکت کنندگان در این دوره با مباحث مقدماتی امداد و نجات شامل اصول ایمنی و قانونی در کمک های اولیه، روش مواجهه با مصدوم، خفگی‌ها، احیای قلبی، ریوی، خونریزی، پانسمان، آسیب‌های استخوانی، مفصلی و عضلانی، بانداژ، آتل بندی، حمل مصدوم، فوریت های پزشکی، مسمومیت‌ها، سوختگی ها، آسیب‌های ناشی از گرما و سرما بصورت تئوری و عملی آشنا میشوند.

وی تصریح کرد؛ فراگیرانی که دوره 22 ساعته حضوری مذکور را با موفقیت سپری کنند گواهینامه دوره اعطا می شود.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: جمعیت هلال احمر آمادگی لازم جهت برگزاری دوره های آموشی برای تمامی بخش های دولتی و خصوصی را داشته و هر بخشی اعلام کند ما آماده ایم تا دوره های آموزشی را برگزار کنیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها