موج
کدخبر : ۳۸۱۵۹۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-381597

رئیس دادگاه عمومی بخش زارچ گفت: پیشگیری از وقوع جرم یک بحث فرا قوه ای است و نیازمند همکاری، مشارکت و تعامل بین دستگاهی است.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، سیداسماعیل فخرالساداتی رئیس دادگاه عمومی بخش زارچ در آیین تکریم رئیس سابق دادگاه عمومی بخش زارچ، اظهار داشت: سعی خواهد شد تا از طریق اطلاع رسانی و ارتقاء آگاهی های عمومی و حقوقی آحاد جامعه با استفاده از ظرفیت فضای مجازی پیشگیری از وقوع جرم را تحقق بخشید.

وی افزود: پیشگیری از وقوع جرم و احیای حقوق عامه از موارد مهم تأکید شده در سند تحول قوه قضاییه است که در این دوره مدیریتی به این مسائل اهتمام ویژه خواهد شد.

این مقام قضایی بر استفاده از ظرفیت های مردمی تأکید کرد و بیان داشت: شهروندان می توانند در مسیر ایجاد شهری امن و آباد در کنار مسئولان قرار گیرند و هر گونه نقض حقوق شهروندی، تخریب محیط زیست و تعدی به اموال عمومی و بیت المال را در صورت مشاهده به مراجع ذیصلاح و یا دستگاه قضایی گزارش نمایند.

وی توجه ویژه به عدالت ترمیمی، تقویت نهاد داوری و میانجیگری و استفاده از ظرفیت شورای حل اختلاف را بسیار مهم و ضروری برشمرد و تأکید کرد: حل فصل و دعاوی با صلح و سازش و مشارکت دادن مردم با استفاده از ظرفیت های تعریف شده قانونی در حل مشکلات مردم، نقش به سزای در ایجاد رضایمندی آحاد جامعه دارد.

رئیس دادگاه عمومی بخش زارچ تصریح کرد: کاهش اطاله دادرسی، کاهش موجودی پرونده ها و تسریع در روند رسیدگی در کنار صدور آراءمتقن و مستدل از موارد مورد اهتمام خواهد بود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها