موج
کدخبر : ۳۸۱۲۷۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-381276

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان میبد از تشکیل و برگزاری جلسه آموزشی ضابطین خاص میراث فرهنگی در این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، علی باقرپور دادستان عمومی و انقلاب شهرستان میبد در حاشیه این جلسه بیان داشت: تقویت یگان های حفاظت از جمله یگان های حفاظت میراث فرهنگی در راستای صیانت از حقوق عامه مورد تأکید است.

این مقام قضایی اظهار داشت: هدف از برگزاری این دوره آموزشی، ارتقاء سطح آگاهی و آشنایی هر چه بیشتر کارکنان یگان این مجموعه با ضوابط حقوقی ضابطین خاص دادگستری است.

وی در رابطه با وظایف کارکنان یگان حفاظت میراث فرهنگی تصریح کرد: برخورد با تخریب هرگونه آثار فرهنگی و مقابله با جرائم مشهود و غیرمشهود در این زمینه از جمله وظایف ضابطان خاص قضایی در یگان حفاظت میراث است.

باقرپور افزود: یگان حفاظت باید با تمام توان و قدرت در ماموریت‎های ذاتی خود از جمله جلوگیری از هرگونه آسیب و تعرض به آثار و ابنیه دارای ارزش فرهنگی و تاریخی و وقوع جرایم علیه میراث فرهنگی وارد شده و در جایگاه ضابطین خاص قضایی اقدامات قانونی مجاز خود را انجام دهند.

لازم به ذکر است در این جلسه به مباحث آیین کیفری در این رابطه پرداخته شد و مقرر شد در ادامه این دوره ها مسایل ماهوی جرایم میراث فرهنگی، آشنایی کامل با بافت تاریخی و محدوده آن، نحوه گزارش نویسی و مباحث اطلاعاتی و امنیتی مرتبط با حضور کارشناسان مربوطه مورد تدریس قرار گیرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها