موج
کدخبر : ۳۷۹۹۷۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-379970

مدیرعامل بنیاد تعاون زندانیان کشورخواستار شد:

مدیرعامل بنیاد تعاون زندانیان کشور در سفر به استان یزد در اولین گام با رئیس کل دادگستری این استان دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش خبرگزاری موج یزد به نقل از روابط عمومی اداره کل زندان های استان یزد: در این دیدار که با حضور دادستان،مدیرکل زندانها، مدیرعامل بنیاد تعاون زندانیان، رئیس شورای شهر یزد وجمعی از مسئولین بنیاد تعاون زندانیان کشور و مسئولین قضایی استان برگزار شد برضرورت ایجاد اشتغال جهت زندانیان و متناسب با جغرافیای استان تأکید شد.

خسرومختاری مدیرعامل بنیاد تعاون زندانیان کشور هماهنگی در مجموعه قضائی، زندانها و بنیاد تعاون زندانیان در استان یزد را بسیارعالی توصیف کرد وحضور مسئولین محلی در جلسات بنیاد را گره گشای تعاملات با ارگانها وشرکتهای خصوصی و دولتی استان برشمرد.

وی همچنین افزود:شاخص های خوبی در استان یزد و در حوزه اشتغال زندانیان مشاهده گردیده است که با پرورش ونهادینه کردن آنها می توان به عنوان فعالیتهای ارزشمند، با استان های دیگر به اشتراک گذاشت تا از این تجارب به نحو احسن در سطح کشور استفاده شود.

این مقام مسئول با اشاره به سند تحول قوه قضائیه و در رأس آن اصلاح زندانیان به عنوان مأموریت ششم این سند ،خواستار برنامه ریزی مناسب در سطح استان برای رسیدن به اشتغال ۸۰ درصدی تا پایان سال جاری شد.

وی افزود:با برگزاری جلسات متعدد با قضات محترم می توان ظرفیتهای بوجود آمده را در بحث اشتغال زندانیان معرفی نمود تا در صورت امکان حکم رای باز زندانیانی که دارای شرایط هستند از همان ابتدای حبس وقبل از ورود به زندان صادر شود.

مختاری همچنین اظهار داشت:روی آوردن به تولید صنایع دستی و کالاهای با کیفیتی که قابلیت صادرشدن به خارج از کشور را  دارند از مهمترین برنامه های بنیاد تعاون زندانیان است که با ارتقاء نیروی کار در زندان های امکان پذیر می باشد.

وی افزود:اعزام به کار زندانیان در کارگاههای تحت کنترل بنیاد، آسیبها را کمتر می کند و از این رو می توان اشتغال زندانیان را عملاً کاربردی و متناسب با روحیان مددجو دانست و از همه مهمترانتظار می رود ادامه شغل مورد نظر در زمان آزادی نیز از سوی زندانیان صورت گیرد.

این مقام مسئول همچنین صنایع دستی ،صنایع مونتاژ،پوشاک و گلخانه را ازجمله مواردی برشمرد که در استان یزد دارای قابلیت گسترش وحائزدرآمدزایی ویژه می باشد.

غلامعلی دهشیری رئیس کل دادگستری استان یزد نیز در این جلسه ضمن گرامیداشت حماسه آزادی خرمشهر در سوم خرداد ،برنامه تدوین شده در سالهای قبل برای کار زندانیان را در جهت کمک به معیشت آنان و مکمل های مجازات برشمرد.

وی افزود:با پیشرفت علم زندانبانی نقش اشتغال در بازپروری زندانیان مشهود است به طوریکه زندانیان با اراده شخصی خود درخواست ورود به بخش اشتغال را دارند.

دهشیری با اشاره به ورود ویژه به حوزه استعدادسنجی و نیازسنجی از فرد زندانی در جهت ایجاد اشتغال متناسب با ظرفیتهای آنان،گاهاً این روند را در تولید واقصاد کشور نیز تأثیر گذار دانست.

رئیس کل دادگستری استان همچنین از ظرفیتهای صنعتی استان در جهت ایجاد اشتغال مولد برای زندانیان یاد کرد و گفت:کارخانجات بزرگی در استان یزد وجود دارند که با تعامل به وجود آمده آمادگی پذیرش تعداد قابل توجهی از زندانیان رأی باز را به عنوان کارگر و نیروهای خدماتی دارند که در صورت انجام این مهم بسیاری از آسیب های اجتماعی و مشکلات معیشتی زنندانیان و خانواده های آنان مرتفع خواهد شد.

در ادامه این جلسه سیفی مدیرعامل بنیاد تعاون زندانیان استان یزد با توجه به تاکیدات رییس سازمان زندانها مبنی بر ایجاد اشتغال ۸۰درصدی زندانها گفت  :از ابتدای سال جاری برای ۴۴۰ نفر از مددجویان اشتغال مولد ایجاد شده است که در صورت تعامل بیشتر مراجع قصایی در خصوص صدور رای باز برای مددجویان این رقم به ۱۱۰۰ نفر خواهد رسید.

مدیرعامل بنیاد تعاون زندانیان یزد همچنین گفت:این بنیاد آمادگی دارد هرچه نیروی اعزام به کار مددجویان اتفاق بیفتد اشتعال مولد برای آنها را فراهم سازد.

سیفی در ادامه افزود:تاکنون اخذ مجوز۵۶۰۰ مترگلخانه،احداث ۲ دامداری در زندان مرکزی و زندان باز، پرورش ماهی قزل آلا در مجتمع چند منظوره،مونتاژ قطعات خودرو توسط مددجویان نسوان از موادی است که در سال جاری در دستور کار بنیاد تعاون زندانیان یزد قرار گرفته است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها