موج
کدخبر : ۳۷۹۹۵۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-379958

سید علیرضا رسولی؛

رییس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری یزد گفت: طرح گلخانه کروی به منظور ایجاد محیطی طبیعی و متفاوت در دستور کار این سازمان در سال ۱۴۰۰ است.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، به پیشنهاد سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری یزد طرح گلخانه کروی گیاهان گرمسیری در هیات مدیره مورد بررسی قرار گرفت.

سید علیرضارسولی رییس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری یزد در خصوص این موضوع گفت: طرح گلخانه مورد اشاره به منظور ایجاد محیطی طبیعی و متفاوت در دستور کار این سازمان در سال ۱۴۰۰ است که علاوه بر اینکه می توان گیاهان گرمسیری را در آن تولید نمود، محیطی مناسب و زیبا برای آشنایی شهروندان با این دسته از گیاهان خواهد شد که با عنایت به نوع سازه و طراحی داخلی آن پاسخگوی بخشی از تفریحات و علاقه مندی های شهروندان عزیز در مقوله تولید و حفظ گیاهان خواهد بود.

  وی در ادامه اشاره کرد: در صورت تایید مراجع و تامین اعتبار ریالی، می توان ظرف کمتر از یکسال این سازه که از نوع ژئودزیک بوده و محیط داخلی آن را بر اساس محیط و فضا از متراژ تخمینی ۷۰۰ مترمربع تا ۴۵۰۰ متر مربع پیش بینی می شود ایجاد کرد.

گفتنی ست این سازه با ارتفاع ۲۰ می تواند و بر اساس طراحی و محاسبات سازه می تواند  بخشی از اهداف زنجیره گردشگری(طبیعی) شهرمیراث جهانی را پاسخگو باشد چرا که محیط زیبا و جذاب در بر خواهدداشت.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها