موج
کدخبر : ۳۷۹۸۲۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-379820

رئیس اداره امور قرآنی اداره‌ کل اوقاف و امور خیریه استان یزد از ثبت‌نام 420متقاضی تا صبح امروز، در چهل و چهارمین دوره مسابقات قرآن کریم در این استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، حجت‌الاسلام محمود میرجلیلی، رئیس اداره امور قرآنی اداره‌ کل اوقاف و امور خیریه استان یزد با اشاره به ثبت‌نام چهل و چهارمین دوره مسابقات قرآن کریم در استان یزد اظهار کرد: ثبت‌نام از متقاضیان همزمان با سراسر کشور از ۱۳ اردیبهشت ماه آغاز شده است.

وی با بیان اینکه تاکنون 420 نفر برای حضور در این دوره از مسابقات ثبت‌نام کرده اند، تصریح کرد: در این راستا تاکنون شهرستان یزد با 174 نفر بیشترین متقاضی حضور در این مسابقات را داشته است.

رئیس اداره امور قرآنی اداره‌ کل اوقاف و امور خیریه استان یزد با بیان اینکه شهرستان‌های میبد با 112 متقاضی، ابرکوه با 53 متقاضی، مهریز با 20 متقاضی، بیشترین آمار را به خود اختصاص داده‌اند.

وی با بیان اینکه بر اساس ابلاغ صورت گرفته تبلیغات برگزاری این مسابقات در فضای مجازی، مؤسسات قرآنی و مراکز قرآنی و امامزادگان انجام شده است، ادامه داد: متقاضیان می‌توانند تا ۱۳ خرداد با مراجعه به سایت www.quraniran.ir نسبت به ثبت اطلاعات خود برای حضور در این مسابقات اقدام کنند.

میرجلیلی با اشاره به اینکه پیش بینی می‌شود حداقل ۵۰۰ نفر برای حضور در این دوره از مسابقات قرآن کریم ثبت‌نام کنند یادآور شد: این دوره از مسابقات در ۱۰ رشته مختلف شامل قرائت تحقیق، قرائت ترتیل، حفظ قرآن کریم اعم از ۵ جزء، ۱۰جزء، ۲۰ جزء و حفظ کل، تفسیر عمومی قرآن کریم، اذان، دعاخوانی، همسرایی و همخوانی قرآن برگزار می‌شود.

رئیس اداره قرآنی اداره‌ کل اوقاف استان یزد بیان کرد: مرحله شهرستانی و استانی این دوره از مسابقات در بازه زمانی اول تیرماه تا پایان شهریورماه برگزار خواهد شد که تاریخ دقیق برگزاری این مراحل در شهرستان‌های مختلف استان متعاقباً اطلاع‌رسانی می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها