موج
کدخبر : ۳۷۹۳۴۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-379341

نمایشگاه مجازی با ما برگزار می کند؛

مسئول سایت و نمایشگاه مجازی باما از برگزاری وبینار آموزشی ایمنی راه ها، شنبه 1 خرداد ماه 1400ساعت 19 تا 21 خبر داد.

محمد تقی قانعیان مسئول سایت و نمایشگاه مجازی باما در گفتگو با خبرگزاری موج یزد از برگزاری وبینار آموزشی ایمنی راه ها، شنبه 1 خرداد ماه 1400ساعت 19 تا 21 خبر داد.

وی افزود: نمایشگاه مجازی باما وبینار آموزشی ایمنی راه ها را همزمان با ششمین هفته ی ایمنی راه های سازمان ملل متحد با حضور حمید مرادی کارشناس ارشد راه و حمل و نقل و محمد رضا مرشد دوست کارشناس ارشد  مدیریت ایمنی و آتش نشانی شهری برگزار می کند.

قانعیان گفت: حضور در وبینار با آدرس www.bamahse.com/workshops رایگان است و به درخواست شرکت کنندگان گواهی پایان دوره صادر می شود.

گفتنی است: این وبینار با موضوعات تصادفات جاده ای در ایران، واکنش صحیح امدادی در لحظات اولیه تصادف و رفتار غیر استاندارد در حین رانندگی برگزار می شود.

مرشد دوست کارشناس این وبینار با اشاره به شعار "تردد با محدودیت سرعت ۳۰ کیلومتری در معابر پردد" در ششمین دوره هفته «ایمنی راه ها»، اظهار کرد: بر اساس تحقیقات اگر سرعت تردد ۳۰ کیلومتر باشد از ۱۰ نفر حادثه دیده شانس زنده ماندن ۹ نفر وجود دارد.

 وی معتقد است: در خصوص یکی از عواملی که در تصادفات رانندگی از اهمیت ویژه ای برخوردار است و موجب نجات جان افراد می شود گفت: زمان طلایی برای انتقال مصدومان یک حادثه ترافیکی یکی دیگر از فاکتور های مهمی است که در هفته ایمنی راه ها نیز به آن توجه می شود. مدت زمان طلایی در تصادفات رانندگی ۶۰ دقیقه است. هرچه این عدد کوتاه تر باشد و افراد در مدت زمانی کوتاه تری به مراکز درمانی برسند امکان نجات آن ها بیشتر است.

مرشد دوست در خصوص آمار تلفات حوادث ترافیکی در سطح جهان نیز اظهار کرد: بر اساس آمار های سازمان بهداشت جهانی و ملل متحد، سالانه یک میلیون و ۳۵۰ هزار نفر در دنیا بر اثر حوادث ترافیکی جان خود را از دست می دهند. همچنین هر ۲۴ ثانیه که به اندازه باز کردن یک پاکت نامه است، یک نفر در تصادفات ترافیکی جان خود را از دست می دهد و هر سه دقیقه یک فرد زیر ۱۵ سال جان خود را از دست می دهد.

گفتنی است: نمایشگاه مجازی باما، ایده شرکت آتی سلامت محیط و کار پویا بوده که در حال حاضر در مرکز رشد دانشگاه علوم پزشکی یزد و پارک علم و فناوری یزد مستقر است.

این سایت به آدرسhttps://bamahse.com/ ضمن ایجاد فضای نمایشگاه برای  معرفی تک تک کالا و محصولات شرکتها در حوزه در حوزه بهداشت، ایمنی، محیط زیست و انرژی بصورت رایگان، به دنبال توانمندسازی دانشجویان‌ از طریق ارتباط بین واحدهای درسی و کسب و کارها است.

این پلتفرم با ایجاد فضای نمایشگاه مجازی برای معرفی تک تک کالا و محصولات مشاغل در حوزه بهداشت، ایمنی، محیط زیست و انرژی فرصت رایگان فراهم کرده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها