موج
کدخبر : ۳۷۸۷۱۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-378715

بمناسبت هفته هلال احمر صورت گرفت:

استاندار یزد گفت: استان یزد یکی از جمعیت های هلال احمر برخوردار از تجهیزات مناسب در بعد امدادی است.

به گزارش خبرگزاری موج یزد به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان یزد، بمناسبت هفته هلال احمر مراسم رونمایی از تجهیزات لجستیکی و امدادی جمعیت هلال احمر استان یزد با حضور استاندار و دیگر مسولین استانی در محل آشیانه بالگرد هلال احمر استان برگزار شد.

محمدعلی طالبی استاندار یزد در مراسم رونمایی از تجهیزات لجستیکی و امدادی جمعیت هلال احمر استان ضمن قدردانی از اقدامات و فعالیت های ارزشمند این جمعیت در استان و با بیان اینکه جمعیت هلال احمر یزد یکی از جمعیت های برخوردار از تجهیزات مناسب امدادی در کشور است، اظهاردشت: برخورداری جمعیت هلال احمر استان از امکانات و تجهیزات مناسب مایه ی قوت قلب مردم و مسئولین در مواقع بحرانی و در شرایط نیاز به حضور نیروهای امدادی است زیرا با وجود آن ها، امید به نجات جان انسان ها و موفق آمیز بودن عملیات امدادی افزایش می یابد.

استاندار یزد خاطرنشان کرد: خوشبختانه جمعیت هلال احمر استان به اتکای حضور نیروهای توانمند و همکاری نیروهای داوطلب  توانسته در بُعد استفاده از امکانات و تحهیزات، انجام فعالیت های امدادی درون استانی، حمایت و پشتیبانی از مناطق سیل زده و زلزله زده دیگر استان ها و سایر بخش ها، شاخص های موفق خوبی را در سطح کشور بدست آورده و در بعضی از بخش ها جزء استان ها برتر کشور باشد.

وی در ادامه به حضور خوب و فعال جمعیت هلال احمر استان در بحران کرونا اشاره کرد و گفت: از نخستین روزهای شیوع ویروس کرونا، نیروهای جمعیت هلال احمر استان برای کنترل و مقابله با کرونا به میدان آمدند، در ادامه نیز، شاهد حضور به موقع آن ها در صحنه و تهیه و توزیع بسته های کمک های معیشتی بودیم.

وی خاطرنشان کرد: امید است با همراهی مردم و مشارکت آنها و کمک های داوطلبانه که در اختیار جمعیت هلال احمر می گذارند شاهد یک جمعیت پویا و فعال و سرآمد در سطح کشور باشیم و با همراهی همه نهادهای مسئولی که در حوزه مدیریت بحرانف وظیفه مشخصی دارند بتوانیم شرایط خوبی را به لحاظ آمادگی مقابله با بجران ها در کشور ایجاد کنیم.

وی تصریح کرد: در مواقع بحرانی نیاز به حضور نیروهای امدادی است و باید از عهده بر بیاید  تا جان انسان ها را که ارزشمند ترین چیز است نجات دهند، به این عزیزان خدا قوت می گوئیم و تلاش ها را می‌ستائیم.

استاندار یزد اظهار داشت: جمعیت استان فعالیت های زیادی در پشتیبانی از مناطق سیل زده و زلزله زده انجام داده است و ما در بسیاری از صحنه ها نیاز به حضور نیروهای امدادی داریم، از روحیه مشارکت و داوطلبی در یزد بسیاری از مشکلات رفع می شود همان طور که در بحران کرونا، حضور فعال هلال احمر را شاهد بودیم.

در ادامه  مراسم دکتر محسن حرازی زاده مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد اظهار داشت: پیگیری های زیادی از سال 99 در جهت دریافت این تجهیزات اتفاق افتاد و توانستیم به توانمندی خوبی دست یابیم.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر یزد افزود: در این جمعیت که فعالیت های داوطلبانه افتخار بزرگی است، توسعه لجستیک و تجهیزات و آمادگی منابع انسای نقش مهمی در مدیریت بحران دارد.

وی تصریح کرد: امید است با این تجهیزات بتوانیم سیلاب و آوار و گم شدگی در حوادث جاه ای کوهستانی را به بهترین نحو مدیریت کنیم، هر چند آرزو داریم از این تجهیزات استفاده نکنیم.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر یزد افزود: 12 پایگاه جاده ای در سطح استان داریم و نیروهای آموزش دیده و توان افزایی به خصوص از طریق فضای مجازی و تربیت مربیان اتفاق افتاده است.

وی گفت: یکی از رویکردهای مهم در سال قبل ایجاد خانه های هلال بود که زمان رسیدن به حادثه را کم کنیم ودر قالب تیم های ده نفره آموزش دیده و آشنا به محیط در هنگام حادثه اقداماتی انجام می شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر یزد عنوان کرد: در تلاشیم تجهیزات امدادی مختصری را در اختیار خانه هلال قرار بدهیم، همچنین مراکزی برای فعالیت های جهادی در خانه های هلال ایجاد نمائیم، اگر چه در تعامل با بسیج مردمی، گروههای جهادی در پیشبرد اهداف شکل گرفته است.

مدیرعامل هلال احمر استان یزد افزود: یک سری تجهیزات مربوط به آن چه در امداد جاده ای و حوزه تراوری و خوردوهای امداد و نجات مورد نیاز است از ستاد تحویل گرفتیم، همچنین تجهیزات سیلاب و پمپ ها و قایق موتوری در اختیار ما قرار گرفت، هر چند امیدواریم حادثه ای اتفاق نیفتد و این تجهیزات مورد استفاده قرار نگیرد.

وی بیان کرد: در دو اتفاقی که در سال 99 روی داد در عملیات جستجو و امدادرسانی و تجهیز ناوگان امدادی نیاز به پهپاد چستجو داشتیم که می تواند بسیار موثر باشد، با توجه به اتفاقات سال 99 در گم شدگی در کوهستان و کویرخرید تجهیزات احساس نیاز شد.

حرازی زاده عنوان کرد: در چند ماه اخیر استقرار بالگرد نیز انجام که با توجه به ساخت آشیانه مستقر شد، در حال حاضر در تلاشیم بیشتر آمادگی را به لحاظ لجستیک و پرسنل را در فعالیتها داشته باشیم.

شایان ذکر است: در جریان این بازدید و به مناسبت هفته هلال احمر، دکتر طالبی استاندار یزد از خادمین این عرصه با اهدای شاخه گلی تجلیل و همچنین از مرکز کنترل و هماهنگی عملیات (EOC) بازدید نمودند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها