موج
کدخبر : ۳۷۷۲۱۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-377210

دومین کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه گذاری استان به ریاست استاندار یزد تشکیل شد.

به گزارش خبرگزاری موج یزد به نقل از روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد: عماد تشکری سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد در نشست کارگروه اقتصادی، سرمایه گذاری و اشتغال استان گفت: دستگاه‌های اجرایی در سال گذشته موفق شدند ۱۳ هزار و ۷۲۵ شغل ایجاد کرده و بیش از ۱۰۰ درصد از تعهدات خود را اجرایی کنند.

وی افزود: در سال جاری دستگاه های اجرایی متعهد شدند 12 هزار شغل در استان ایجاد کنند که بیشترین ایجاد اشتغال مربوط به شهرستان های یزد، میبد و اردکان است.

 تشکری ادامه داد: هنوز چند دستگاه به دلایل مختلف نظیر کرونا میزان تعهد خود را در زمینه اشتغال در سال جاری را اعلام نکرده اند.

سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی یزد عملکرد کارگروه اشتغال و کمیته فنی استانی طرح اشتغال روستایی عشایری از سال 96 تاکنون را بیان کرد و خاطرنشان کرد: این کارگروه 23 جلسه تاکنون تشکیل داده که در بخش کمیته فنی نیز 41 جلسه با حضور اعضا در استان شکل گرفته است.

وی درباره پرداخت تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایری گفت: 1927 طرح از ابتدا تاکنون 262 میلیارد تومان تسهیلات دریافت کرده اند که برای 3 هزار و 330 نفر فرصت اشتغال ایجاد شده است.

تشکری تسهیلات پرداختی به طرح های غیرحمایتی را 46 مورد عنوان کرد و افزود: مبلغی بالغ بر 2 میلیارد تومان به این طرح ها برای ایجاد فرصت اشتغال برای 172 نفر پرداخت شده است.

وی اضافه نمود: تسهیلات پرداختی به طرح های حمایتی 129 مورد بوده  که بیش از 7 میلیارد تومان برای ایجاد 159 فرصت شغلی پرداخت شده است.

سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در پایان خاطرنشان کرد: تعداد 675 طرح دریافت کننده تسهیلات مورد بازدید کمیته های نظارت استان و شهرستان ها قرار گرفته اند.

آیا این خبر مفید بود؟
کلمات کلیدی: اشتغال فرصت شغلی

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها