موج
کدخبر : ۳۷۷۰۲۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-377029

دویست و چهارمین جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان بافق با حضور فرماندار بافق، مدیر آموزش و پرورش و اعضای این شورا برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری موج یزد به نقل از روابط عمومی فرمانداری بافق؛ سید مهدی طلایی مقدم فرماندار بافق در ادامه ضمن گرامیداشت سالروز شهادت استاد فرزانه، شهید آیت اله مرتضی مطهری و تبریک روز معلم، با اشاره به تجلیل و تقدیر از زحمات و خدمات معلمان و فرهنگیان، گفت: امر تقدیر از فرهنگیان بافق باید در شان و جایگاه معلم انجام شود.

سید مهدی طلائی مقدم با اشاره به اینکه خروجی آموزش و پرورش نیروی انسانی کارآمد جهت استفاده در حوزه های مختلف می باشد، خاطر نشان کرد: اگر در حوزه تقویت آموزش و پرورش و گسترش نیروی انسانی نگاه هزینه ای داشته باشیم قطعا موفق نخواهیم بود چراکه هزینه در حوزه آموزش و پرورش یک نوع سرمایه گذای برای آینده است.

وی برنامه ریزی و تصمیم سازی برای آینده را مستلزم اطلاعات دقیق و شفاف خواند و گفت: گرفتن خروجی معلم و آموزگار از دانش آموزان فعلی نیازمند همدلی و همفکری خانواده، جامعه و مسئولان هست، باید همگی بخواهند تا این اتفاق به سرانجام برسد.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان بافق در ابتدای این نشست ضمن تبریک روز معلم و گرامیداشت مقام معلم به گزارشی از اقدامات صورت گرفته در فصل گذشته اشاره کرد و گفت: بزرگترین مشکل و دغدغه آموزش و پرورش شهرستان، کمبود نیروی انسانی است.

کمبود نیروی انسانی معضل آموزش و پرورش بافق

محمدرضا قاسمزاده افزود: کمبود نیروی انسانی از مشکلات مهم این اداره است و شهرستان بافق در سال تحصیلی آینده با کمبود بیش از حد نیرو مواجه خواهد بود.

وی گفت : شهرستان بافق دارای 73 آموزشگاه، بیش از 11 هزار و 200 دانش آموز و 760 نفر کادر آموزشی می‌باشد که پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال جاری حدود 100نفر از کادر آموزشی بازنشسته می شوند که با بحران نیروی انسانی مواجه می شویم.

قاسمزاده افزود: این در حالی است که تنها بخش محدودی از این بحران را می توان با نیروهای تربیت معلم ، استخدام ماده ۲۸ و سرباز معلم جبران کرد.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان بافق، کمبود معلم در مقطع ابتدایی را 71 نفر و در مقطع متوسطه اول و دوم حدود 95 نفر بیان نمود و تاکید کرد: اگر برای رفع مشکل کمبود نیروی انسانی آموزش و پرورش بافق چاره اندیشی نشود این شهرستان در آینده نزدیک با چالش جدی و افت تحصیلی مواجه می شود.

وی با اشاره به عدم گرایش دانش آموزان به رشته های علوم انسانی، گفت: برای جذب دانش آموزان به سمت رشته های علوم انسانی و گرفتن خروجی آموزگار می بایست از فاکتورهای تشویقی استفاده کرد.

در ادامه حاضرین در جلسه در خصوص رفع مشکل نیروی انسانی و آینده تعلیم و تربیت شهرستان نظرات و پیشنهاداتی را ارائه دادند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها