موج
کدخبر : ۳۷۶۱۲۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-376127

به مناسبت فرارسیدن نهم اردیبهشت و روز ملی شوراها؛ فرمانداریزد در پیامی این روز را به مردم و اعضای شوراهای اسلامی شهرها و روستاهای شهرستان تبریک گفت.

به گزارش خبرگزاری موج یزد به نقل از روابط عمومی فرمانداری یزد، سید محمد رستگاری فرماندار یزد در این پیام آورده است:

 و امرهم شورا بینهم

نظام اسلامی ایران بر اساس آموزه‌های مکتبی بر دوپایه ایمان خالص به وحدانیت الهی، و با اتکاء به مردم شکل‌گرفته و همواره قوام و دوام خود را متکی به این دو اصل می‌داندواداره جامعه با رأی مردم، جمهوریت نظام را عینیت بخشیده، و انتخاب مستقیم و غیرمستقیم تمامی مسوولین کشور، توسط مردم اهتمام جمهوری اسلامی را بر جمهوریت نظام نشان می‌دهد.

نهم اردیبهشت روز تاسیس شوراهای اسلامی که زمینه ساز تاثیرگذار ی عینی مردم در تعیین سرنوشت جامعه گردید بیانگر نقش آفرینی جدی مردم در اداره امور شهر و روستا است و کمترین نقش این روز ، جلب توجه جامعه به عملکرد نهادی می باشد که طی چند دوره فعالیت خود، جایگاه ویژه ای را در تحولات ساختاری هر شهر و روستا بدست آورده است .

شوراهای اسلامی کشوروسیع‌ترین، گسترده‌ترین و مردمی‌ترین بُعد مردم‌سالاری دینی را عینی ساخته‌اند، از اقصی‌نقاط روستایی کشور تا مرکز، مشتمل بر شوراهای روستا، بخش، شهر، شهرستان، استان و عالی‌ استان‌ها و در برگیرنده منتخبین اقشار مختلف اجتماعی، شغلی، قومیتی، جنسیتی، جوان، میانسال وبزرگسال بوده و تنوع وسیعی از طیف‌های مختلف جامعه را در عرصه ای به پهنای کشور گردهم آورده است.

بدینوسیله  فرارسیدن سالروز تاسیس شوراها و روز ملی شوراهای اسلامی را به همه اعضای شوراهای شهر و روستا بویژه اعضای شوراهای اسلامی در شهرستان یزدتبریک عرض نموده، امید است انشاءا... با تجارب کسب‌شده و مشارکت و همکاری و آگاهی بخشی روزافزون بین آحاد مردم و اعضای شوراهای اسلامی شاهد افزایش نقاط قوت و رفع نقایص موجودوارتقای سطح فرهنگی اجتماعی تخصصی و کارآمدی قانونی شوراها در جامعه اسلامی باشیم.

ازمشارکت و همدلی همه عزیزان و اعضای شوراهای اسلامی برای کاهش آلام جامعه در مواجهه با شیوع ویروس کرونا تقدیر وتشکر می نمایم .

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها