موج
کدخبر : ۳۷۵۶۹۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-375699

وبینار پیشگیری از تخلفات ساختمانی با حضور رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد، معاون عمرانی استاندار و شهردار یزد برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری موج یزد به نقل از روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد، وبینار پیشگیری از تخلفات ساختمانی با حضور معاون عمرانی استاندار یزد، رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد، شهردار یزد و جمعی از مدیران دستگاه های اجرایی برگزار شد.

در این جلسه بر لزوم تسهیل و تسریع در فرآیند صدور پروانه های ساختمانی و دسترسی شهروندان به اطلاعات ملک، بدون حضور در شهرداری و نظام مهندسی تأکید شد.

در این نشست اتصال سامانه های شهرداری به اطلاعات نظام مهندسی و دفاتر مهندسی به منظور دسترسی شهروندان به این اطلاعات، بدون مراجعه به شهرداری و نظام مهندسی مورد تاکید اعضای جلسه قرار گرفت.

همچنین احصاء آمار ساخت و سازهای ارسال شده به کمیسیون های ماده ۱۰۰ در سال های 98 و 99 مختلف و بررسی، تجزیه و تحلیل آنها و برنامه ریزی و تصمیم گیری متناسب با آن، از جمله مصوبات این جلسه بود.

لازم به ذکر است: در این جلسه روش های پیشنهادی تسریع در صدور پروانه ساخت بررسی و پیشنهاد شد همراه با نقشه معماری وتعیین طراح و ناظرساختمانی پروانه ساخت جهت ساختمان صادر شود و نقشه های سازه، تاسیسات برق و مکانیکی مطابق با گروه ساختمانی در یک زمان تعریف شده به شهرداری ارسال شود.

همچنین مقرر شد شهرداری و سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد در این زمینه بررسی های بیشتر را انجام اده و در جلسات آتی ارائه نمایند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها