موج
کدخبر : ۳۷۳۷۴۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-373740

انجمن صنفی معماری با همکاری سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد،ساختمان فاخر استان را معرفی می کند.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، فرهمند رئیس انجمن صنفی مهندسین معمار استان یزد بیان داشت و گفت: انجمن در نظر دارد با همکاری سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد از سال جاری مقدمات انتخاب و معرفی ساختمان فاخر را بر اساس شاخص‌های کمی و کیفی فراهم نماید.

وی ساختمان فاخر را محصول مشترک فعالیت طراح، ناظر و مجری دانست و گفت: در نظر داریم نشان ویژه ای با عنوان ساختمان فاخر طراحی کنیم که هر ساله در روز معمار به سازندگان این گونه ساختمان ها اعطا می شود و بر اساس آن، مواردی چون معافیت از پرداخت عوارض نوسازی به مدت ۱۵ سال، تشویق مهندسان سازنده ساختمان، ارائه مشوق های ویژه از سوی سازمان نظام مهندسی ساختمان یزد در سهمیه این گونه مهندسان و اعطای نشان ساختمان فاخر خواهد بود.

 مهندس فرهمند همچنین از اجرای طرح کاندیداتوری یزد به عنوان پایتخت معماری ایران خبر داد و گفت: با هدف ایجاد دغدغه مندی افزونتر در مهندسین معمار و جلب توجه هر چه بیشتر مدیریت شهر به معماری به عنوان لباس و ظاهر شهر یزد، در نظر است در مکاتبه با شورای عالی فرهنگ عمومی کشور، طرح انتخاب یزد به عنوان پایتخت معماری ایران در روز معمار سال جاری کلید زده شود.

رئیس انجمن صنفی معماری همچنین با تقدیر از مساعدت های سازمان نظام مهندسی ساختمان در برگزاری مراسم روز معمار گفت: تا به حال جلسات متعددی با مسئولین سازمان در این رابطه برگزار شده و هدف آن است که روز معمار به عنوان آغازی بر توجهات ویژه به معماران در طول سال قلمداد شود.

وی برگزاری تریبون آزاد مجازی و حضوری در محل خانه مهندس با رعایت کلیه پروتکل های بهداشتی برای هماهنگی و همفکری هرچه بیشتر مهندسان معمار را در روز معمار، خاطر نشان کرد و گفت: در این مراسم یاد درگذشتگان معمار به ویژه مرحوم مهندس امیری معمار برجسته استان نیز که اواخر سال گذشته دعوت حق را لبیک گفت گرامی داشته می شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها