موج
کدخبر : ۳۷۲۹۵۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-372956

اتاق اصناف یزد گزارش داد:

مدیریت بازرسی و نظارت اتاق اصناف استان یزد از بیش از سی و سه هزار و نهصد و نود و یک مورد بازرسی از واحدهای صنفی و صدور ٥٨٧ اخطار ١٥ روزه برای واحدهای فاقد پروانه کسب در سطح استان یزد در سه ماهه چهارم سال ١٣٩٩ خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، حسین شریعتمداری مدیریت بازرسی و نظارت اتاق اصناف یزد با اشاره به تعداد بازرسی های انجام گرفته در سطح استان یزد گفت: در سه ماهه چهارم سال ١٣٩٩، تعداد ٢٧٠ گشت مشترک با سایر ارگان ها از قبیل اداره کل تعزیرات حکومتی، فرمانداری ها و بخشداری ها، اداره پلیس نظارت بر اماکن عمومی فرماندهی انتظامی، سازمان صنعت، معدن و تجارت، کمیسیون بازرسی اتحادیه های صنفی، بسیج اصناف، مرکز بهداشت، معاونت غذا و دارو، دامپزشکی و غیره ... انجام گردید.

وی افزود: تمرکز اصلی بازرسان در بازرسی های انجام شده بر روی انواع کالاهای اساسی و خصوصاً مایحتاج مردم در ایام پایانی سال از قبیل گوشت قرمز، مرغ، تخم مرغ، محصولات لبنی، میوه و تره بار، شیرینی، نان، برنج و حبوبات، آجیل و خشکبار، انواع روغن خوراکی، انواع ماسک، محلول و ژل ضدعفونی کننده،

وی گفت: رستوران ها، پوشاک و کیف و کفش، تلفن همراه، لاستیک خودرو، لوازم یدکی، روغن موتور، لوازم خانگی، سیمان، مبلمان، خدمات قالیشویی ها و خشکشویی ها و کارواشی ها، آرایشگران مردانه و زنانه، خدمات تعمیر اتومبیل و ... بوده است.

شریعتمداری، اظهار داشت طی سه ماهه چهارم سال ١٣٩٩ تعداد ٧٦٠ مورد شکایت مردمی( حضوری و تلفنی) توسط بازرسی و نظارت اتاق اصناف استان دریافت شد و در کوتاه ترین زمان ممکن مورد رسیدگی، برخورد قانونی با متخلفان صنفی و اعلام پاسخ به شاکیان قرار گرفت.

مدیریت بازرسی و نظارت اتاق اصناف یزد افزود: در مجموع طی سه ماهه چهارم سال ١٣٩٩ تعداد ١٣٠٥ پرونده تخلفات با عناوین مختلف از قبیل گرانفروشی، کم فروشی، عدم درج قیمت و نصب نرخنامه، تقلب، عدم صدور صورتحساب، احتکار، عرضه خارج از شبکه و ... در سطح استان یزد تشکیل شده است که پس از طی مراحل اداری جهت رسیدگی و صدور حکم، به شعب تعزیرات حکومتی استان ارجاع داده شده است.

وی عنوان کرد: در سه ماهه چهارم سال ١٣٩٩، با توجه به احتمال خیز موج چهارم شیوع ویروس کرونا، تذکرات لازم توسط بازرسان اتاق اصناف استان و همراهی همیاران بسیج اصناف به واحدهای صنفی در خصوص اجرای دستورالعمل های بهداشتی داده شد و همچنین گشت های مشترک با ارگان های ذیربط به منظور آموزش به متصدیان واحدهای صنفی و انجام اقدامات بازدارنده توسط آنها جهت پیشگیری از شیوع مجدد بیماری ناشی از ویروس کرونا و تعطیلی واحدهای صنفی برگزار گردید.

در ادامه مدیریت بازرسی و نظارت اتاق اصناف یزد از همکاری بازرسان سازمان صمت، بازرسان کمیسیون های بازرسی اتحادیه های صنفی، بازرسان افتخاری و همیاران بسیجی با بازرسان اتاق اصناف یزد جهت رصد قیمت ها، کنترل بازار، نظارت بر نحوه توزیع کالاها و اجناس تنظیم بازار، شناسایی واحدهای صنفی متخلف، فاقد پروانه کسب و سرپیچی کننده دستورالعمل های بهداشتی در این دوره خبر داد.

در پایان مدیریت بازرسی و نظارت اتاق اصناف یزد از همشهریان گرامی خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلفات صنفی، مراتب را با شماره تلفن های ۳۶۲۹۱۷۱۹ و ۳۶۲۸۲۵۵۱ ( واحد بازرسی و نظارت اتاق اصناف مرکز استان یزد ) در میان گذاشته و اطلاع دهند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها