موج
کدخبر : ۳۷۲۵۶۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-372560

مراسم کلنگ زنی پروژه 150 واحدی فاز 2 مسکن فرهنگیان طرح اقدام ملی مسکن با حضور وزیر آموزش و پرورش در یزد انجام شد.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، در مراسم کلنگ زنی پروژه مسکن فرهنگیان طرح اقدام ملی مسکن، مدیر کل راه و شهرسازی استان یزد، ضمن خیرمقدم به وزیر آموزش و پرورش و کسب اجازه از استاندار محترم گزارشی از طرح اقدام ملی مسکن ارائه کرد.

اشتیاقی درباره مراحل اجرای طرح گفت:برای اجرای این طرح بعد از ثبت نام هایی که انجام شد بالغ بر ۲۲ هزار و دویست و نود و پنج خانوار متقاضی بوده  و بعد از پالایش این تعداد به ۱۲ هزار نفر کاهش یافت.

او افزود: براساس انعقاد تفاهمنامه میان آموزش و پرورش و سازمان راه و شهرسازی و برنامه‌ریزی های صورت گرفته، احداث 170 هزار واحد مسکونی در دستور کار قرار گرفت.

اشتیاقی با اشاره به اینکه در ابتدا این دیدگاه وجود داشت که اراضی طرح مذکور از محل  اراضی  مازاد دستگاه های اجرایی تامین شود اما  نهایتأ با همکاری مسئولان زمین مناسب تامین شد.

مدیر کل راه و شهرسازی یزد اظهار کرد: از تعداد ۶۹۵ خانوار واجد شرایط شناخته شده، تعداد 446 خانوار در شهر یزد مشمول این طرح هستند.

او با تاکید بر اینکه  کلیه اراضی از طریق راه و شهرسازی تأمین شده افزود: با جلسات مکرر و مستمر و تلاش حضور رئیس کل آموزش و پرورش و استانداری برای کلیه متقاضیان واجد شرایط زمین تهیه شده و  ۱۴۲ خانوار فرهنگی،  اعم از  و بازنشسته و شاغل نیز مشمول این طرح شدند که از این تعداد 124خانوار در شهر یزد هستند.

 اشتیاقی ادامه داد: برای اجرای این طرح زمین به صورت رایگان در اختیار، قرار گرفت و مبلغ  ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات در نظر گرفته شد و زمین ها  با دقت بالایی مکان یابی شدند.

اشتیاقی در پایان اظهار داشت: این طرح با همیاری سازمان شهرداری  به  مساحت  ۸۶۹۳ متر مربع که ۱۵۰ واحد مسکونی را در بر می گیرد، اجرا شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها