موج
کدخبر : ۳۷۲۵۵۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-372557

افتتاح ۲۷پروژه آموزشی، پرورشی و ورزشی استان یزد

وزیر آموزش و پرورش گفت: با بیان اینکه مدرسه سازی در برخی مناطق کشور ما از جمله یزد دچار مشکلاتی شده است، افزود: در یزد رشد پنج درصدی جمعیت دانش آموزی را شاهد هستیم که این امر نیازمند توجه جدی به مدرسه سازی است.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، آیین افتتاح همزمان ۲۷ پروژه آموزشی، پرورشی و ورزشی استان یزد، در مراسمی با حضور محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش، مهرالله رخشانی مهر رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور و جمعی از مسئولان استان در مدرسه پوررضایی برگزار شد.

در این مراسم، ۱۵ پروژه آموزشی، ۹ پروژه ورزشی، سه پروژه آموزشی و ورزشی دانش آموزان ستثنایی به طور همزمان افتتاح شد که شامل مدرسه ۱۲ کلاسه زارع شاهی با اعتبار ۱۰ میلیارد تومان در میبد به همراه چهار پروژه دیگر در این شهرستان، آموزشگاه خیرساز پرفسور حسابی در جوار باغ دولت آباد یزد با ۱۸ کلاس و زیربنای ۲ هزار و ۳۰۰ مترمربع و مجموع اعتبار ۷ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان، افتتاح مجموعه ورزشی یادگار سومین شهید محراب بود که به دستور وزیر آموزش و پرورش از طریق ویدئو کنفرانس افتتاح شد.

محسن حاجی میرزایی عصر سه شنبه در مراسم افتتاح همزمان ۲۷ پروژه آموزشی، پرورشی و ورزشی در استان یزد اظهار داشت: در میان همه پروژه‌هایی که افتتاح می‌شود، افتتاح مدرسه لذت متفاوتی دارد زیرا محصول آن متفاوت است و پرورش انسان به عنوان اشرف مخلوقات اقدامی ارزشمند است که هیچ تولید و پرورشی با آن برابری نمی‌کند.

وی با بیان اینکه پیامبران و امامان این همه رنج و سختی تحمل کردند که بشر تعالی پیدا کند، افزود: مدرسه جایگاه انسان سازی و تربیت است بنابراین جزو رفیع‌ترین بنیان‌ها به شمار می‌رود بنابراین نیازمند جشن باشکوهی است.

حاجی میرزایی از خیران مدرسه ساز استان یزد قدردانی کرد و بیان داشت: این امر نشان می‌دهد که انگیزه‌های بالایی برای پیشرفت در استان وجود دارد ضمن اینکه کار خیر دارای دو وجه است، یکی وجه اثری است که ایجاد می‌شود و دیگری اثری است که روی فرد خیر دارد و فردی که بتواند انفاق کند، به تکامل تربیتی رسیده است.

وی با بیان اینکه مدرسه سازی در برخی مناطق کشور ما از جمله یزد دچار مشکلاتی شده است، افزود: در یزد رشد پنج درصدی جمعیت دانش آموزی را شاهد هستیم که این امر نیازمند توجه جدی به مدرسه سازی است.

حاجی میرزایی ادامه داد: کرونا که آمد بساط آموزش و پرورش را به هم ریخت اما دستاورد آن این بود که همه خانه‌ها مدرسه شد و پیام امام که فرمود همه خانه‌ها را مدرسه کنید، محقق شد و تمام مادران به دستیاران معلم تبدیل شدند و جامعه باهوش ما اجازه نداد که آموزش فرزندان این کشور مختل شود.

وی عنوان کرد: معلمان دلسوز و مادران و پدران دانا اجازه ندادند که تحصیل در این کشور دچار اختلال شود هر چند که هیچ چیز نمی‌تواند جای آموزش حضوری را بگیرد اما این تلاش و همتی که در کشور شکل گرفت، شایسته تقدیر است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها