موج
کدخبر : ۳۶۸۵۸۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-368582

مدیر دفتر نمایندگی نظام مهندسی بهاباد؛

مدیر دفتر نمایندگی نظام مهندسی بهاباد گفت: باید نظام مهندسی پا در میدان نظارت ها بگذارد تا در آینده شاهد اتفاقات ناگواری نباشیم.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، جعفر فلاح مدیر دفتر نمایندگی نظام مهندسی بهاباد عدم نظارت دقیق و فنی بر ساخت و سازها در بهاباد را یکی از چالش های این شهرستان دانست و ابراز داشت:  باید نظام مهندسی پا در میدان نظارت ها بگذارد تا در آینده شاهد اتفاقات ناگواری نباشیم.

فلاح در جلسه هماهنگی دفاتر نمایندگی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد در شهرستانها، با بیان اینکه با پیگیری های سازمان در سال گذشته شاهد راه اندازی دفتر نمایندگی شهرستان بهاباد بودیم گفت: یکی از مشکلات ما در بهاباد نگرانی فرمانداری شهرستان بهاباد با حضور مهندسان پروانه دار به چرخه طراحی و نظارت می باشد و معتقد است اگر ساختمان سازی در قالب نظام مهندسی اجرا شود از یکسو موجب تحمیل هزینه های اضافی بر مردم می شود و از طرف دیگر چون تعداد مهندسان دارای پروانه در شهرستان محدود است و بسیاری از افراد بدون پروانه در حال فعالیت هستند موجب نارضایتی می گردد.

مدیر دفتر نمایندگی نظام مهندسی بهاباد افزود: با توجه به ضرورت ورود نظام مهندسی جهت نظارت ساخت و ساز ها به واسطه زلزله خیز بودن بهاباد چندین دفعه در جلسات مختلف با فرماندار صحبت شده اما هنوز انتظارات ما بصورت کامل محقق نگردیده است.

فلاح عدم نظارت دقیق و فنی بر ساخت و سازها در بهاباد را یکی از چالش های این شهرستان دانست و ابراز داشت:  باید نظام مهندسی پا در میدان نظارت ها بگذارد تا در آینده شاهد اتفاقات ناگواری نباشیم.

وی از رایزنی برای ساخت ساختمان دفتر نظام مهندسی در بهاباد خبر داد و گفت: در این زمینه با مدیرعامل چادرملو رایزنی کردیم و امیدواریم از همکاری و پشتیبانی مدیرعامل چادرملو بهره مند گردیم.

فلاح تصریح کرد: از دی ماه سال جاری به صورت جدی به شهرداری برای نظارت بر ساخت و سازها اعلام آمادگی کردیم و برای اصلاح گردشکار قانونی در صدور پروانه در حال رایزنی با مسئولین شهرداری می باشیم.

گفتنی است در پایان این جلسه مقرر شد پیش نویس نظام نامه اداره دفاتر مهندسی  شهرستان ها تهیه و ابلاغ شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها