موج
کدخبر : ۳۶۷۶۳۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-367634

خرید و فروش حیوانات وحشی همچون انواع سمندرها به ویژه سمندر لرستانی، انواع لاک پشت ها، انواع مارها و آگاماها، آفتاب پرست و سایر خزندگان، گیاهان آبزی مانند سنبل آبی و .. ممنوع است.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، اعظم حبیبی پور معاون فنی حفاظت محیط زیست یزد از ممنوعیت خرید، فروش، نگهداری و عرضه جانوران وحشی بدون مجوز از ادارات حفاظت محیط زیست و دامپزشکی خبر داد.

به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان یزد، حبیبی پور در این خصوص تصریح کرد: در آستانه سال نو، خرید و فروش حیوانات وحشی همچون انواع سمندرها به ویژه سمندر لرستانی، انواع لاک پشت ها، انواع مارها و آگاماها، آفتاب پرست و سایر خزندگان، گیاهان آبزی مانند سنبل آبی و .. رونق پیدا می‌کند.

وی گفت: اما شهروندان باید به این نکته توجه داشته باشند که خرید، فروش، نگهداری و عرضه جانوران وحشی بدون مجوز از ادارات حفاظت محیط زیست و دامپزشکی ممنوع بوده و جرم محسوب می‌شود و متخلفان مشمول پرداخت جزای نقدی و حبس خواهند شد.

این مقام مسئول افزود: گشت های سیار یگان حفاظت محیط زیست برای کنترل بیشتر در این زمینه فعال شده و برخورد با متخلفین به صورت جدی صورت خواهد گرفت.

معاون فنی حفاظت محیط زیست یزد اظهار داشت: مردم طبیعت دوست استان یزد می توانند در صورت برخورد با فروش گونه ها جانوری وحشی مراتب را با شماره تلفن 38253303 به اداره کل حفاظت محیط زیست یزد اطلاع دهند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها