موج
کدخبر : ۳۶۲۹۰۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-362905

استاندار یزد در اختتامیه رویداد سکوی پرتاب یزد خبر داد:

اختتامیه رویداد سکوی پرتاب یزد با حضورمحمد سپهر رییس صندوق پژوهش و نوآوری استان یزد، امیر ناظمی معاون وزیر ارتباطات، علی وحدت رییس صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری، محمد علی طالبی استاندار یزد، محمد مهدی لطفی رییس پارک علم و فناوری یزد، قاسم برید لقمانی رییس دانشگاه یزد، شرکت های فناور و دانش بنیان و استات آپ های موفق در رویداد و ...در محل دانشگاه یزد برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، محمد علی طالبی استاندار یزد مراسم اختتامیه سکوی پرتاب یزد، گفت: در استان یزد به اتکای شاخص های علمی و فناوری و منابع انسانی توانستیم کمبود آب و افزایش آسیب های اجتماعی ناشی از نگاه تک بعدی در استان را جبران کنیم.

طالبی با بیان اینکه توسعه نوآوری را به عنوان رویکرد اصلی توسعه استان برگزیدیم، افزود: بر این اساس توانستیم گفتمان مشترکی را ایجاد کنیم و در این زمینه نیازمند حمایت نهاد های ملی هستیم.

وی با اشاره به سفر سال گذشته رییس جمهور به یزد، گفت: این سفر باعث شد تا گفتمان و رویکرد رییس جمهور به اقتصاد دانش بنیان پررنگ تر شود و در دستوری راه اندازی کارخانه های نوآوری را در کشور ابلاغ کردند که در برخی استانها هم راه اندازی شد.

وی در ادامه گفت: برنامه عملیاتی توسعه نظام نوآوری استان که اقدام مشترک دولت و بخش خصوصی است را تدوین، این همکاری را به دستگاه ها ابلاغ کردیم و تاکنون نتایج خوبی داشته است.

وی ایجاد مراکز نوآوری صنعتی در حوزه مواد غذایی، نساجی و کاشی و سرامیک را نقطه قوت برای استان دانست و گفت:مجوز اولین پهنه علم و فناوری کشور را برای استان یزد گرفتیم که به استقرار شرکت های پارک علم و فناوری یزد کمک خواهد کرد.

طالبی افزود: خودمان را به حمایت از استارت آپ ها و زیست بوم فناوری موظف می دانیم و بناداریم یزد را به عنوان پایلوت اقتصاد دانش بنیان در کشور مطرح کنیم.

استاندار گفت: همراهی نمایندگان مجلس بسیار خوب است و در جلسه اخیر با فراکسیون اقتصاد دانش بنیان مجلس شورای اسلامی تصمیمات خوبی اتخاذ شد.

به نقل از  روابط عمومی صندوق پژوهش و فناوری یزد، طالبی از برنامه ریزی برای تعریف جایزه اقتصاد دانش بنیان در یزد خبر داد و گفت: معتقد هستیم این جایزه می تواند در سطح ملی کاربرد داشته باشد.

 

لزوم همکاری صنایع و معادن بزرگ استان در توسعه اکوسیستم نوآوری یزد

صالح جوکار نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی با حضور در رویداد سکوی پرتاب یزد گفت: استان یزد سرزمینی است که محدودیت ها را با نوآوری به نفع خودش تغییر داد و صحنه را خالی نکرد و ساخت بادگیرها و قنات ها از این دست نوآوری ها هستند.

وی با بیان اینکه سیاست های بالا دستی نظام حمایت از جوانان است، افزود: تا کنون با فکر جوانان پیشرفت های زیادی در کشور داشتیم.

جوکار به نوآوری جوانان در هشت سال دفاع مقدس اشاره کرد و افزود: عملیات بدر، عبور از الوند و ایجاد پل های خیبری حرکت های خلاقانه دوران دفاع مقدس بود حتی سامانه های موشکی از دوران دفاع مقدس پایه ریزی شد.

وی با بیان اینکه معادن بزرگ با درآمد بالا در یزد هستند، گفت: جای صنایع و معادن استان برای حمایت از نوآوران خالی است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها