موج
کدخبر : ۳۶۲۹۰۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-362901

مدیرعامل صندوق پژوهش و نوآوری یزد در اختتامیه رویداد سکوی پرتاب یزد:

مدیرعامل صندوق پژوهش و نوآوری استان یزد در اختتامیه رویداد سکوی پرتاب یزد با بیان 16 سال تجربه در صندوق پژوهش و فناوری یزد، گفت: توسعه سرمایه گذاری خطر پذیر از اقدامات پیش رو است و سال گذشته ۷۰ میلیارد تومان تسهیلات در صندوق پژوهش و فناوری یزد مصوب شد که برای حمایت از شرکت‌های نوپا بسیار عدد قابل توجهی است.

به گزارش خبرگزاری موج یزد به نقل از روابط عمومی صندوق پژوهش و فناوری یزد، محمد سپهر مدیرعامل صندوق پژوهش و نوآوری یزد در اختتامیه سکوی پرتاب یزد که با حضور معاون وزیر ارتباطات و رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران ، استاندار یزد، رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهور ی، رئیس پارک علم و فناوری یزد و...در محل دانشگاه یزد برگزار شد با اشاره به شانزدهمین سالروز تاسیس صندوق پژوهش و فناوری استان یزد گفت: این صندوق یک نهاد مالی تخصصی در حوزه فناوری است و به عنوان اولین صندوق پژوهش و نوآوری کشور در سال ۸۳ در استان یزد تاسیس شد.

 وی با بیان اینکه هم اکنون. صندوق ۱۷۷ سهامدار دارد، گفت: ۳۲ درصد سهامداران ما دولتی هستند که شامل پارک علم و فناوری یزد، دانشگاه یزد، دانشگاه علوم پزشکی یزد، دولت جمهوری اسلامی ایران و سازمان صمت می باشد.

وی با بیان اینکه این صندوق در یزد با یک میلیارد تومان سرمایه شروع به کار کرد، افزود: میزان سرمایه این صندوق در حال حاضر رشد قابل توجهی داشته علاوه بر آن سهم بخش خصوصی در صندوق افزایش دارد و اکنون سهام ما ۳۵ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان است.

 سپهر گفت: صندوق پژوهش و فناوری استان یزد در نادرترین اقدام، ضمانت تعهد پرداخت برای شرکتهای فناور، دانش بنیان و استارتاپ آپ ها به منظور ارائه به بانک صادر می کند.

وی موثرترین کار صندوق را سرمایه گذاری خطرپذیر عنوان کرد و گفت: سرمایه‌گذاری خطرپذیر با توجه به اثر بخشی چند برابری، از مهمترین اقدامات صندوق است ضمن اینکه بالاترین نرخ سود صندوق در حال حاضر ۱۰ درصد می باشد که نشان از رویکرد حمایتی صندوق پژوهش و فناوری استان یزد دارد.

 وی در ادامه بیان کرد: سال گذشته ۷۰ میلیارد تومان تسهیلات در صندوق پژوهش و فناوری یزد مصوب شد که این رقم برای شرکت‌های نوپا بسیار عدد قابل توجهی است.

 با تاکید بر اینکه صندوق پژوهش و نوآوری استان یزد یکی از معدود صندوق‌ها در کشور است که به خارج از استان هم خدمات ارائه کرده، تصریح کرد: ارائه تسهیلات، ضمانت نامه و سرمایه گذاری خطرپذیر از جمله اقدامات مهم این صندوق در استان یزد است.

وی در ادامه به برنامه های پیش رو اشاره کرد و افزود: ساخت مجتمع فناوری جنب پارک علم و فناوری یزد و توسعه سرمایه گذاری خطر پذیر از جمله مهمترین برنامه های پیش روی صندوق پژوهش و فناوری استان یزد است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها