موج
کدخبر : ۳۶۰۱۸۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-360182

رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی؛

رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی گفت: امروز سازمان نظام مهندسی با نهادسازی ها و ظرفیت سازی هایی که در قالب مراکز خدمات کشاورزی و منابع طبیعی غیردولتی انجام داده است، به عنوان بازوی اجرایی وزارت جهادکشاورزی در زیربخش های مختلف تبدیل شده است.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، شاهرخ رمضان نژاد رییس سازمان مرکزی سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی گفت: سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی در این دوره از فعالیت، برنامه های خود را با هدف نقش آفرینی در بخش کشاورزی و کشاورزان و همچنین کمک به اجرای برنامه ها و سیاست های بخش دنبال می کند.

در گردهمایی مجازی رؤسای سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان ها گفت: امروز سازمان نظام مهندسی با نهادسازی ها و ظرفیت سازی هایی که در قالب مراکز خدمات کشاورزی و منابع طبیعی غیردولتی انجام داده است، به عنوان بازوی اجرایی وزارت جهاد کشاورزی در زیربخش های مختلف تبدیل شده است.

وی افزود: تاکنون بیش از ۴۲۰۰ کارشناس در مقاطع تحصیلی مختلف (کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری) در این مراکز ساماندهی شده اند که دانش و فناوری های نوین کشاورزی و خدمات مورد نیاز را در نزدیک ترین نقطه به عرصه های تولید به کشاورزان و تولیدکنندگان ارائه می نمایند.

شاهرخ رمضان نژاد تصریح کرد: بازخوردهای دریافت شده در این خصوص، نشان دهنده استقرار مناسب و نقش آفرینی مطلوب این مراکز به عنوان زیرساخت اجتماعی جدید در بخش کشاورزی می باشد.

رمضان نژاد با تأکید بر اهمیت نقش آفرینی مسؤولین فنی در واحدهای تولیدی و خدماتی، اظهار داشت: لازمه ایفای نقش عوامل فنی در عرصه های تولید، ایجاد تعامل و انسجام در بین آنها و حمایت و هویت بخشی به آنها توسط سازمان است که از اقدامات سازمان در این خصوص، تغییر نام فروشندگی های سموم کشاورزی به داروخانه گیاهپزشکی و راه اندازی سامانه ثبت گزارشات مسؤولین فنی می باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سنم، رییس سازمان مرکزی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مکاتبات انجام شده در خصوص کشاورز کارت، تصریح کرد: کشاورزان و تولیدکنندگان در استفاده از طرح کشاورز کارت مختار هستند اما داروخانه های گیاهپزشکی ملزم به نصب دستگاه پوز در واحد خود می باشند.

گفتنی است: در این نشست مسائل و مشکلات مربوطه به مسئولین فنی و کشاورز کارت توسط روسای سازمان نظام مهندسی استان ها طرح و مورد بررسی قرار گرفت.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها