موج
کدخبر : ۳۵۶۷۸۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-356782

شهردار یزد گفت: برای تبدیل شدن به شهر دسترس پذیر مشکلاتی در زمینه پل های مکانیزه و پل های عابر پیاده شهر یزد داریم که سعی می کنیم در آینده رفع شود.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، جمال الدین عزیزی شهردار یزد در نشست خبری با حضور اعضای شورای اسلامی شهر یزد و مدیر کل بهزیستی استان یزد به مناسبت هفته جهانی معلولان، گفت: ایجاد شهر دست دسترس پذیر برای همه اقشار جامعه هدف شهرداری و شورای شهر یزد است

وی افزود: فعالیت‌های خوبی در این زمینه آغاز شده و حمایت‌های خوبی از طرف ارگانها مخصوصاً بهزیستی داشتیم و با ادامه این روند می‌توانیم زیربنایی برای مناسب‌سازی شهری ایجاد کنیم که در سال‌های متمادی بتوان از این زیر ساخت برای مناسب‌سازی شهر استفاده کرد. عزیزی گفت: معلولان نخاعی، نابینایان، بیماران اوتیسم و ناشنوایان به ترتیب معلولانی هستند که در طرح دسترس پذیری شهر برای معلولان، مورد توجه قرار گرفتند البته شهر برای تمام اقشار جامعه اعم از سالمندان و کودکان و غیر مناسب سازی خواهد شد.

وی درخصوص پل‌های عابر پیاده گفت: در این زمینه مشکلات زیادی در شهر یزد وجود دارد چرا که برخی از این پل ها در اختیار سرمایه گذار است و یکی از برنامه‌های مهم شهرداری ساماندهی پل‌هایی مکانیزه سطح شهر است که در آینده انجام می شود .

سپنتا نیکنام عضو شورای شهر یزد در این نشست گفت: سعی داریم همه پارک های شهر را با اقدامی تخصصی مناسب سازی کنیم که تمام معلولان بتوانند از آنها استفاده کنند و هم اکنون نیز دو روز در هفته پارک طوبی در اختیار خانواده‌های دارای معلول اوتیسم قرار دارد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها