موج
کدخبر : ۳۵۳۲۴۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-353240

رئیس جهاد کشاورزی بافق گفت: با توجه به اینکه 700 خانواده در بافق به زعفران کاری مشغول هستند در جهت حمایت از این صنعت و محصول مهم کشاورزی در بافق آمادگی صدورمجوز واحد فرآوری و بسته بندی زعفران را داریم.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، علی اکبر رحمتیان رییس جهاد کشاورزی بافق با اعلام اینکه متوسط تولید زعفران در هر هکتار حدود پنج کیلوگرم است، اظهار داشت: 92هکتار از اراضی زراعی شهرستان به کشت زعفران اختصاص دارد که از این میزان ۶۹ هکتار به باردهی اقتصادی رسیده است.

وی افزود: ۲۳ هکتار جز اراضی جدید کشت شده است که هنوز به باردهی و گل دهی اقتصادی نرسیده است.

رحمتیان با اشاره به بازدهی اقتصادی ۶۹هکتار اراضی بارور این شهرستان بافق، گفت: پیش بینی می‌شود امسال حدود ۳۴۵ کیلوگرم زعفران خشک و مرغوب از اراضی زراعی شهرستان برداشت شود.

وی با بیان اینکه تعداد ۷۰۰ خانواده در زمینه بهره برداری از زعفران فعال هستند، گفت: در سال گذشته حدود ۱۵ هکتار افزایش سطح زیر کشت زعفران در شهرستان بافق را شاهد بودیم.

رئیس جهاد کشاورزی بافق با اشاره به حمایت از بهره برداران زعفران در شهرستان، ادامه داد: آمادگی داریم در خصوص صدور مجوز واحد فرآوری و بسته بندی زعفران همکاری‌های لازم را داشته باشیم.

رحمتیان افزود: در صورت وجود متقاضی و سرمایه گذار، خدمات لازم از جمله پرداخت تسهیلات ارائه می‌شود.

وی گفت: زعفران یکی از محصولات کم ابخواه و گیاهی دارویی است که باتوجه به اقلیم شهرستان بافق، طی چند سال اخیر عملکرد خوبی را شاهد بوده ایم.

ه گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان یزد، رئیس جهاد کشاورزی بافق با اشاره به اینکه ۹۲ هکتار از اراضی زراعی شهرستان به کشت زعفران اختصاص دارد، گفت: از این میزان ۶۹ هکتار به باردهی اقتصادی رسیده است.

رحمتیان افزود: متوسط تولید زعفران در هر هکتار حدود پنج کیلوگرم است و پیش بینی می‌شود امسال کشاورزان بافقی ۳۴۵ کیلوگرم طلای سرخ از اراضی زراعی خود برداشت کنند.

وی با بیان اینکه تعداد ۷۰۰ خانوار در زمینه بهره برداری زعفران در شهرستان بافق فعال هستند، گفت: در سال گذشته حدود ۱۵ هکتار افزایش سطح زیر کشت زعفران در شهرستان را شاهد بودیم.

رئیس جهاد کشاورزی بافق با اشاره به حمایت از زعفران کاران، افزود: آمادگی صدور مجوز واحد فرآوری و بسته بندی زعفران را داریم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها