موج
کدخبر : ۳۵۲۷۴۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-352747

اسامی برندگان مسابقه طاق خشتانه اعلام شد و نمایشگاه طاق خشتانه یزد به مدت یک هفته در محل گالری خانه مهندس برگزار خواهد شد.

له گزارش خبرگزاری موج یزد، ابقه طاق خشتانه که با حمایت سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد و با مشارکت 64 نفر در قالب 42 گروه برگزار شده بود با انتخاب سه برگزیده در بخش فنی و یک برگزیده در بخش «خلاقیت در ساخت» به کار خود پایان داد.

براساس آزمایشات انجام شده طاق خشتانه کسری شرافت از یزد با تحمل بار 1020 کیلوگرم و وزن 4989 گرم، امتیاز 204/450را کسب و موفق شد رتبه اول این رقابت را ازآن خود کند.

طاق خشتانه هادی میبدیان از یزد نیز با تحمل بار 360 کیلو گرم و وزن 3332 گرم، امتیاز 108/043 را کسب و توانست مقام دوم مسابقه طاق خشتانه یزد را بدست آورد.

طاق خشتانه مجیدرضا پاک باطن از یزد هم با تحمل بار9/470 کیلوگرم و وزن 5290 گرم، امتیاز 89/017 را کسب و به مقام سوم رسید.

براساس رای داوران طاق خشتانه مهدی فارسی نژاد از یزد نیز موفق به کسب بیشترین امتیاز خلاقیت در ساخت شد و جایزه این بخش را به دست آورد.

داوران همچنین جایزه آثار تقدیر شده را به  10 تیم  مشارکت کننده در این مسابقه که در مجموع بیشترین امتیاز بخش فنی و خلاقیت را آورده بودند، اختصاص دادند.

شرکت کنندگان در این رویداد با استفاده از محصول فرهنگی خشتانه که شامل هزار و 200 خشت پخته شده، ملات ماسه بادی و چسب چوب و ابزار تخصصی است، طاقی با دهانه ثابت 30 سانتی متر و حداکثر ارتفاع 25 سانتی متر بر روی صفحه ام دی اف هشت میلی متر با ابعاد 25 در 45 سانتی متر سازه های را ایجاد کردند.

گفتنی است پس از برگزاری کارگاه مرمت آثار، اختتامیه مسابقه و اهدای جوایز، نمایشگاه طاق خشتانه یزد به مدت یک هفته در محل گالری خانه مهندس برگزار خواهد شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها