موج
کدخبر : ۳۴۸۵۴۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-348543

علیرضا ایزدی؛

رئیس حوزه قضایی شهرستان بهاباد گفت: حفاظت از حقوق بیت المال مهمترین خط قرمز دستگاه قضا بوده و مسئله ای نیست که به راحتی از کنار آن عبور کنیم و با افرادی که با سوء استفاده، این منابع را تصرف کنند با قاطعیت برخورد خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، علیرضا ایزدی رئیس حوزه قضایی شهرستان بهاباد گفت: حفاظت از حقوق بیت المال مهمترین خط قرمز دستگاه قضا بوده  و مسئله ای نیست که به راحتی از کنار آن عبور کنیم و با افرادی که  با سوء استفاده، این منابع را تصرف کنند با قاطعیت برخورد خواهد شد.

وی در جلسه شورای حفظ حقوق بیت المال شهرستان بهاباد بیان داشت: دستگاه قضایی در جهت صیانت و حفاظت از حقوق بیت‌المال، کاملا جدی است و با حساسیت خاصی نسبت به موضوعات مطروحه در این حوزه ورود پیدا می‌کند و انتظار ما این است، تمامی دستگاه‌های متولی نیز در اجرای وظایف قانونی خود قاطعانه عمل کنند.

این مقام قضایی با اشاره به اینکه حفاظت از سرمایه های ملی در حوزه آب، خاک و منابع طبیعی از مهمترین وظایف شورای حفظ حقوق بیت المال می باشد، اظهار داشت: برای پیشگیری از ایجاد زمینه تخلف در این زمینه ها، هماهنگی و تعامل بین ارگان های ذی ربط ضروری بوده و از هیچ شخص و گروهی واهمه نداشته باشند و قبل از ورود خسارت و تضییع حقوق بیت‌المال، با ابزارهای قانونی که در اختیار دارند، وارد عمل شده و منتظر ورود دستگاه قضایی نباشند.

وی نگاه پیشگیرانه دستگاه قضا در حفظ حقوق بیت المال را راهگشا دانسته و تصریح کرد: دستگاه قضا در بحث تغییر کاربری اراضی ملی و منابع طبیعی ورود قاطعانه ای داشته و جلوی بسیاری از دست‌اندازی‌ها را گرفته و با متخلفان نیز با تشکیل پرونده قضایی و صدور آرا قاطع، برخوردهای بدون اغماضی داشته است.

ایزدی افزود: یکی ار راهکارهای پیشگیری از وقوع جرم در بحث تغییر کاربری‌ها، صدور آراء به موقع و اجرای قاطعانه احکام قضایی است.

شایان ذکر است در این جلسه که با حضور فرماندار و اعضای شورای شهر بهاباد تشکیل شد به پیشگیری از تصرف اراضی ملی، ساخت و ساز غیر مجاز؛ قانونی بودن یا نبودن برخی تصرفات اراضی کشاورزی این شهرستان و فعالیت چند چاه کشاورزی غیرمجاز و برداشت آب از سفره های زیرزمینی بحث و تبادل نظر و در این خصوص تصمیماتی نیز اتخاذ گردید.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها