موج
کدخبر : ۳۴۸۴۱۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-348417

دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان یزد پیرو هشدار قبلی در خصوص معاملات موهومی طلا که منجر به ابهامات و سئوالاتی در این زمینه شده اطلاعیه ای صادر کرد.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، دادسرای یزد   با توجه به ابهاماتی که در پی اطلاعیه قبلی ایجاد؛ و منجر به پرسش هایی شد اعلام کرد: هشدار دادسرای یزد به شهروندان برای پرهیز از انجام معاملات موهومی بوده که این روزها بسیار مرسوم  شده و طی آن  عملا خرید و فروشی در کار نیست و فروشنده هم متعهد و قادر به تحویل نیست.

در واقع از ابتدا قصد معامله و تحویل طلا وجود ندارد و تعهد به تحویل هم داده نمی شود بلکه با پولی که تحت عنوان ودیعه گرفته می شود توسط درصداندکی از افراد سرشبکه بازی گرفته می شود و زیان آن نصیب درصد بالایی از شهروندان می شود.

 بدیهی است این هشدار به معنای نادیده گرفتن امکان شرعی و قانونی خرید و فروش های واقعی ( از جمله به صورت کلی فی الذمه  و یا با پرداخت بخشی از ثمن) و به نحوی که اراده بر معامله و قصد و امکان ایفای تعهد باشد،  نیست.

در عین حال ضروری است  شهروندان در موارد ابهام برای اطمینان از صحت معاملات، مشروع و قانونی بودن آن از اتحادیه طلا  کسب نظر کنند و یا با وکلای مجرب مشورت کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها