موج
کدخبر : ۳۳۷۹۷۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-337979

فرماندار یزد گفت: آمادگی داریم ستاد نماز شهرستان یزد را فعال تر کنیم ضمن اینکه نسل جوان بیشتر به برنامه های ترویج نماز نیاز دارند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج یزد، حجت الاسلام و المسلمین موسوی رئیس ستاد اقامه نماز استان یزد با فرماندار یزد در محل فرمانداری دیدار کرد.

سید محمد رستگاری فرماندار یزد در این دیدار گفت: با توجه به تجربیاتی که در استان البرز دارید امیدواریم در یزد هم موفق باشید.

وی با اشاره به اینکه تجربیات اجلاس نماز در محضر آقای قرائتی هم می تواند راهگشا باشد علاوه بر آن برنامه های خوبی در حوزه نماز در شهرستان مهریز انجام داده بودیم که می توانیم در یزد هم همان برنامه ها را گستره بیشتر اجرا کنیم.

 وی گفت: گستردگی برنامه ها و حتی برخی برنامه های روزمره در یزد باعث می شود فرصت کمتری نسبت به شهرستان ها داشته باشیم ولی سعی کردیم با توجه به ویژگی های شهرستان یزد برنامه های متعددی در حوزه نماز اجرا کنیم.

وی اظهار داشت: در شهر یزد و دارالعباده مردم به دلیل بافت سنتی و مذهبی و حفظ اعتقادات به نماز توجه ویژه ای داشته باشند ولی نسل جوان مانند گذشته نیستند و باید بیشتر از اینها کار شود.

وی با تاکید بر اینکه برنامه های حوزه نماز باید در مدارس جدی تر دنبال شود، گفت: دغدغه هایی که درباره نماز جماعت وجود دارد باید دنبال شود به ویژه در کارخانه ها که کارگران مدت زیادی در آنجا مشغول هستند باید سازوکار نماز جماعت با جدیت اجرا شود.

رستگاری گفت: آمادگی داریم ستاد نماز شهرستان یزد را فعالتر کنیم کارهایی هم انجام شده از جمله جذب خیرین برای نمازخانه سازی که قول هایی داده شد کارهای خوبی هم در زمینه نمازخانه مدارس و فرش نمازخانه از سوی خیران انجام شد.

فرماندار یزد گفت: باید در چارچوب ستاد شرح وظایفی هدفمند برای ادارات، مدارس و محلات انجام شود و تاکنون هم در کشور رتبه های خوبی داشتیم.

وی با عنوان اینکه روستاهای شهرستان یزد مهاجر پذیر شده و باید دغدغه های حوزه نماز در این زمینه رسیدگی شود، افزود: باید درآمد ثابتی برای ستاد باید ایجاد شود جلسه استانی باید تشکیل و تاکید شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها