موج

معاون شهرسازی و معماری وزارت راه و شهرسازی؛

معاون شهرسازی و معماری وزارت راه و شهرسازی تاکید کرد: ایجاد محیطی پویا و پرنشاط در فضاهای دانشگاهی به معماری درست و بهره‌گیری از دانش روز بستگی دارد و باید این موضوع حمایت و تقویت شود.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، فرزانه صادق مالواجرد معاون شهرسازی و معماری وزارت راه و شهرسازی در دومین همایش ملی معماری فضاهای دانشگاه‌ها در یزد افزود: توجه به ساختار طراحی معماری مراکز آموزش عالی با لحاظ کردن نیازهای فرهنگی و اجتماعی بیشتر مدنظر قرار گیرد.

وی ادامه داد: باید در طراحی و نحوه اجرای معماری دانشگاه‌ها یک ارتباط قوی و پیوند منطقی و پیوستگی درست و مناسب در تمام بخش‌های مختلف بر حسب ضرورت پیش‌بینی شود و اقدام لازم نیز صورت گیرد.

معاون وزارت راه و شهرسازی اظهارداشت: در اجرای طرح‌های معماری مراکز مختلف آموزش عالی در استان‌ها باید همواره جامع‌نگر بود و از جزیی نگری و بخش‌نگری به شدت پرهیز است و تمام جوانب و نیازها لحاظ شود.

مالواجرد تصریح کرد: دانشگاه و موسسه‌های علمی در ایران هیچگاه بخشی جدا از جامعه و شهر نیستند و باید در طراحی و معماری آنها همواره به این نکته توجه داشته باشیم که بخشی از محیط شهری هستند.

وی گفت: باید فضاهای دانشگاهی به صورت منطقی و علمی بر اساس نیازها و مقررات به فضای شهری در بخش‌های فرهنگی و اجتماعی تبدیل و مورد استفاده درست و مناسب قرار گیرند.

معاون وزارت راه و شهرسازی تاکید کرد: ایجاد محیطی پویا و پرنشاط در فضاهای دانشگاهی به معماری درست و بهره‌گیری از دانش روز بستگی دارد و باید این موضوع حمایت و تقویت شود.

مالواجرد گفت: ارتباط دانشگاه‌ها با جامعه و مردم موجب سرزندگی می‌شود و نتایج زیادی به همراه دارد که نوع معماری در آن بسیار اثربخش و تعیین‌کننده است .

وی بر ضرورت حمایت از فعالیت‌های دانش‌بنیان در دانشگاه‌ها و ایجاد فضای مناسب برای اقدام‌های آن به عنوان یک اولویت تاکید کرد که جزو برنامه‌های محوری دولت است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها