رییس سازمان اورژانس یزد گفت: در سال جاری تاکنون روزانه به طور میانگین ۴۵ مورد ماموریت مرتبط با حوادث ترافیکی داشته ایم.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، احمد دهقان رئیس سازمان اورژانس یزد افزود: از مجموع عملیات امداد و نجات که در استان انجام شد، هزار و ۵۰۰ زخمی مربوط به جاده‌های برون شهری و بقیه در درون ۲۱ شهر خصوصا در شهر یزد مرکز این استان رخ داده است.

وی از  انسان، جاده، خودرو و اقلیم به عنوان چهار عامل اصلی و تاثیرگذار در وقوع حوادث رانندگی یزد یاد کرد و اظهار داشت: بحث  جاده، خودرو و اقلیم چندان در اختیار ما نیست ولی در حوزه انسان می‌توان با رعایت قوانین و افزایش دقت، حوادث را کاهش داد.

 ۷۰ درصد موارد تصادف در یزد  مربوط به موتورسیکلت‌هاست

رئیس سازمان اورژانس یزد از مسیر یزد به مهریز و یزد به طبس را ۲ جاده پرحادثه استان  ذکر کرد و یادآور شد: حدود  ۷۰ درصد موارد تصادف در یزد  مربوط به موتورسیکلت‌هاست، باید در این خصوص با برنامه‌ریزی و فرهنگ‌سازی نسبت به کاهش وقوع تصادف اقدام کرد.

دهقان افزود: بعد از حوادث ترافیکی، عمده ماموریت‌های اورژانس یزد به ترتیب مربوط به افراد قلبی و عروقی، تنفسی، سکته‌های مغزی، سقوط، انواع مسمومیت‌ها و خودکشی است.

به گفته دهقان در سال جاری روزانه به طور میانگین ۴۵ مورد ماموریت ماهانه هزار و ۴۰۰ مورد و در مجموع هفت هزار ماموریت مرتبط با حوادث ترافیکی انجام شده است.

وی خاطرنشان کرد: بیشترین موارد درخواست‌ امداد مربوط به حوادث ترافیکی است، هزینه‌هایی که برای اورژانس پیش بیمارستانی و انتقال بیمار انجام می‌شود فوق‌العاده زیاد است.