موج
کدخبر : ۲۷۰۰۱۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-270013

دبیر شورای هماهنگی معاونین و مدیران فرهنگی دانشگاه های منطقه 6 کشور؛

دبیر شورای هماهنگی معاونین و مدیران فرهنگی و اجتماعی دانشگاه های منطقه 6 کشور گفت: استاد هویت دانشجو را می سازد ولی با این حال مشاهده می شود اساتید رسالت خود را فقط آموزش و پژوهش می دانند، باید با کمک اساتید دانشگاه فرهنگ را به عرصه آورد.

به گزارش خبرگزاری نوج یزد، جعفر شاه نظری دبیر شورای هماهنگی معاونین و مدیران فرهنگی و اجتماعی دانشگاه های در دومین جلسه این شورا در دانشگاه یزد عنوان کرد: در امور فرهنگی آینده پژوهی در آینده کوتاه مدت و بلند مدت بسیار اهمیت دارد تا دچار روزمرگی و مدیریت انفعالی نشویم.

وی با بیان اینکه برنامه ریزی برای آینده یک مدیریت فعال است، گفت: برای برنامه ریزی باید به چشم انداز که شامل شناسایی امکانات و مسائل و شناخت زمانه است توجه شود.

شاه نظری گفت: قطعا صاحبان ایده مانند نهاد های دانشگاهی که از افراد متخصص برخوردار هستند و پشتوانه کارشناسی که رمز موفقیت است، دارند بهتر می توانند در آینده پژوهی فرهنگی موفق باشند.

وی گفت: فرهنگ پیچیدگی های زیادی دارد که منشا پراکندگی و گسست فرهنگی می شود از جمله پیچیدگی های فرهنگ شامل آداب و رسوم، اقوام، فرهنگ ملی و مذاهب است.

معاون فرهنگی دانشگاه اصفهان بیان کرد: فرهنگ چیزی است که خود می سازیم و با آن زندگی می کنیم پس پیچیده و متاثر و شناور است.

متولیان فرهنگ متفاوت و با سلایق مختلف باید متحد شوند

وی اظهار داشت: متولی فرهنگی متفاوت با سلایق و بینش های مختلف یکی دیگر از آسیب های بخش فرهنگی است لذا کار فرهنگی عشق و طاقت است ولی نباید با همه این موارد فرهنگ را رها کرد.

وی افزود: باید با کمک اساتید دانشگاه فرهنگ را به عرصه آورد.

شاه نظری گفت: در اصفهان کارگاه های فرهنگی زیادی برای اساتید انشگاه برقرار شد که شامل حقوق شهروندی و آشنایی با اخلاق حرفه ای و مشکلات جامعه بود.

شاه نظری ادامه داد: استاد هویت دانشجو را می سازد ولی با این حال مشاهده می شود اساتید رسالت خود را فقط آموزش و پژوهش می دانند.

وی گفت: امروزه به علت بیکاری جوانان تزریق نا امیدی و بی انگیزگی در جامعه رواج دارد لذا کار فرهنگی در جهت امید به جوانان از اولویت ویژه برخوردار است تا جوانان به کشور ناامید نشوند و بعد از فارغ التحصیلی به خارج برای کار نروند و در داخل کشور هم بی انگیزه نباشند.

وی تاکید کرد: هرچند کار فرهنگی دارای نیروی کم و بودجه اندک است ولی باید کاری کنیم تا سه ضلع آموزش و پژوهش و فرهنگ باهم در دانشگاه ها محقق شود.

وی به نهادینه کردن مهارت گفتگو. و گوش کردن به مخالف در جوانان تاکید کرد و گفت: متاسفانه به علت ضعف این مهارت حتی در رده های بالای مسئولیت کشور به ویژه بین نمایندگان مجلس مشکلات زیادی داریم.

گفتنی است در این نشست معاونان ف هنگی دانشگاه های منطقه 6 به بیان فعالیت های دانشگاه خود پرداختند اعم از الکترونیکی کردن نشریات دانشگاه و حمایت مالی از نشریات کیفی دانشگاه، تدوین تقوبم فرهنگی و اجتماعی دانشگاه، طراحی اپلیکیشن مسابقات برای اوقات فراغت دانشجویان، استقرار مشاوران فرهنگی در خوابگاه ها و برگزاری حلقه های صالحین در خوابگاه ها.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها