امام جمعه موقت بهاباد گفت: اعتکاف، فرصتی برای عبادت عارفانه و خودشناسی و بازگشت به خویشتن‌ و خودسازی است.

به گزارش خبرگزاری موج یزد،  حجت‌الاسلام محمدعلی اخوان بهابادی امام جمعه موقت بهاباد به رجب و ایام البیض اشاره کرد و گفت: رجب، ماه خودسازی و استجابت دعاست. 

اخوان بهابادی در خطیه های نماز جمعه این هفته بهاباد با سفارش نمازگزاران به رعایت تقوای الهی به فضیلت‌های این ماه اشاره کرد و افزود: علاوه بر این‌که تمامی ماه رجب از فضیلت و منزلت خاصی برای عبادت و بندگی برخوردار است، برخی ایام در این ماه هست که از فضیلت بیشتری برخوردارند و اعمال خاصی برای آن ذکرشده و به اعمال و ادعیه آن توجه شده است. 
امام‌جمعه موقت بهاباد ولادت با سعادت نخستین امام شیعیان جهان امام علی (ع) و روز پدر را تبریک گفت و اظهار داشت: حضرت علی نخستین فردی بود که در خانه کعبه به دنیا آمد و شخصیتی با عظمتی داشت.
وی همچنین به 13 رجب آغاز ایام البیض و اعمال عبادی و معنوی اعتکاف اشاره کرد و اظهار داشت : اعتکاف خلوت دل برای نزدیک‌تر شدن به معبود است.
امام‌جمعه موقت بهاباد تصریح کرد : اعتکاف، فرصتی برای عبادت عارفانه و خودشناسی و بازگشت به خویشتن‌ و خودسازی است و اعمال عبادی اعتکاف با توجه به برکات و ثمره‌هایی که در جهت سازندگی معنوی و روحانی افراد دارد، از بعدی تربیتی برای سازندگی انسان و تربیت دینی و معنوی او برخوردار است.
رئیس حوزه علمیه بهاباد به سفر رئیس‌جمهور و هیئت همراه به عراق اشاره کرد و گفت : این سفر به کشور دوست و همسایه ایران یعنی عراق که با استقبال گرم مقامات این کشور همراه بود سبب ایجاد روابط بین دو کشور و ترس دشمنان ازجمله عصبانیت آمریکا از این سفر شد. 
امام‌جمعه موقت بهاباد به تفاوت سفر رئیس‌جمهوری ایران و آمریکا به عراق اشاره کرد و افزود : اولین نکته در تفاوت این سفر با سفر مقامات سایر کشورها به عراق است، سفر هیئت ایرانی از سه هفته پیش به‌صورت رسمی اعلام شد.