موج
کدخبر : ۲۶۹۹۰۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-269901

امام جمعه موقت بهاباد؛

امام جمعه موقت بهاباد گفت: اعتکاف، فرصتی برای عبادت عارفانه و خودشناسی و بازگشت به خویشتن‌ و خودسازی است.

به گزارش خبرگزاری موج یزد،  حجت‌الاسلام محمدعلی اخوان بهابادی امام جمعه موقت بهاباد به رجب و ایام البیض اشاره کرد و گفت: رجب، ماه خودسازی و استجابت دعاست. 

اخوان بهابادی در خطیه های نماز جمعه این هفته بهاباد با سفارش نمازگزاران به رعایت تقوای الهی به فضیلت‌های این ماه اشاره کرد و افزود: علاوه بر این‌که تمامی ماه رجب از فضیلت و منزلت خاصی برای عبادت و بندگی برخوردار است، برخی ایام در این ماه هست که از فضیلت بیشتری برخوردارند و اعمال خاصی برای آن ذکرشده و به اعمال و ادعیه آن توجه شده است. 
امام‌جمعه موقت بهاباد ولادت با سعادت نخستین امام شیعیان جهان امام علی (ع) و روز پدر را تبریک گفت و اظهار داشت: حضرت علی نخستین فردی بود که در خانه کعبه به دنیا آمد و شخصیتی با عظمتی داشت.
وی همچنین به 13 رجب آغاز ایام البیض و اعمال عبادی و معنوی اعتکاف اشاره کرد و اظهار داشت : اعتکاف خلوت دل برای نزدیک‌تر شدن به معبود است.
امام‌جمعه موقت بهاباد تصریح کرد : اعتکاف، فرصتی برای عبادت عارفانه و خودشناسی و بازگشت به خویشتن‌ و خودسازی است و اعمال عبادی اعتکاف با توجه به برکات و ثمره‌هایی که در جهت سازندگی معنوی و روحانی افراد دارد، از بعدی تربیتی برای سازندگی انسان و تربیت دینی و معنوی او برخوردار است.
رئیس حوزه علمیه بهاباد به سفر رئیس‌جمهور و هیئت همراه به عراق اشاره کرد و گفت : این سفر به کشور دوست و همسایه ایران یعنی عراق که با استقبال گرم مقامات این کشور همراه بود سبب ایجاد روابط بین دو کشور و ترس دشمنان ازجمله عصبانیت آمریکا از این سفر شد. 
امام‌جمعه موقت بهاباد به تفاوت سفر رئیس‌جمهوری ایران و آمریکا به عراق اشاره کرد و افزود : اولین نکته در تفاوت این سفر با سفر مقامات سایر کشورها به عراق است، سفر هیئت ایرانی از سه هفته پیش به‌صورت رسمی اعلام شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها