موج
کدخبر : ۲۶۹۲۵۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-269253

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری مهریز تاکید کرد: حراست از عرصه‌های طبیعی به‌عنوان یک سرمایه وظیفه همگانی است و همه افراد باید در کنار دولت وارد عرصه همکاری شوند.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، سید علی باقری رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری مهریز گفت: فعالیت‌های فرهنگی در کنار امور عمرانی و طرح‌های آبخیزداری محور فعالیت این اداره با همکاری دستگاه‌های مرتبط در منطقه است.

وی همکاری بیشتر مسئولان، مطبوعات و رسانه‌های گروهی با منابع طبیعی در راستای ترویج فرهنگ منابع طبیعی در میان گروه‌های مختلف مردم را خواستار شد.

وسعت عرصه‌های منابع طبیعی مهریز 600 هزار هکتار است و مرکز این شهرستان 55 هزارنفری در 30 کیلومتری جنوب شهر یزد قرار دارد.

98 درصد مساحت استان به وسعت هفت میلیون و 300 هزار هکتار را عرصه‌های منابع طبیعی تشکیل می‌دهد که 38 درصد عرصه‌ها( 2 میلیون و 650هزار هکتار) اراضی بیابانی است.

همچنین 13 منطقه تحت فرسایش بادی به مساحت یک‌میلیون و 212 هزار هکتار در یزد شناسایی شد که این کانون‌ها تقریباً در تمام شهرستان‌های استان یزد پراکنده است.

از 15 تا 21 اسفندماه هفته منابع طبیعی نام‌گذاری شد و امسال شعار این هفته هم منابع طبیعی بزرگ‌ترین سرمایه ملی انتخاب‌شده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها