موج

رئیس حوزه هنری یزد:

رئیس حوزه هنری یزد گفت: هنرمند سال استان یزد از بین رشته‌های مختلف هنری توسط هیأتی حقیقی و حقوقی انتخاب و به ستاد مرکزی در تهران معرفی خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، محمدصادق کوچک‌زاده رئیس حوزه هنری یزد در دیدار با مدیرکل صدا و سیمای مرکز یزد با اشاره به بزرگداشت هفته هنر انقلاب اسلامی گفت: 20 تا 27 فروردین هر سال همزمان با سالروز شهادت سید شهیدان اهل قلم، سید مرتضی آوینی به عنوان هفته هنر انقلاب اسلامی نامگذاری شده که برنامه‌های متنوع و متعددی متناسب با این هفته در کشور و از جمله در یزد برگزار می‌شود.

وی افزود: در طلیعه دهه پنجم پیروزی انقلاب اسلامی با تدابیر اندیشیده شده توسط حوزه هنری کشور، به منظور توسعه فعالیت‌های ترویجی هفته هنر انقلاب اسلامی قرار است همانند فرآیندی که به صورت سالیانه در ستاد مرکزی حوزه هنری اتفاق می‌افتد، از سال 98 در مراکز استانی نیز هنرمند سال استان توسط هیأت انتخاب چهره برتر هنر انقلاب در استان‌ها، معرفی شود.

وی اظهار داشت: هنرمند سال استان یزد از بین رشته‌های مختلف هنری توسط هیأتی حقیقی و حقوقی انتخاب و به ستاد مرکزی در تهران معرفی خواهد شد.

دبیر ستاد بزرگداشت هفته هنر انقلاب اسلامی در استان افزود: همزمان با هفته هنر انقلاب اسلامی در یزد در ویژه برنامه‌ای از نفرات برگزیده و چهره برتر هنر انقلاب استان تقدیر می‌شود.

در این دیدار که حجت‌الاسلام صداقت کشفی قائم مقام صدا و سیمای مرکز یزد هم حضور داشت، رئیس حوزه هنری یزد از همراهی، همکاری و تلاش‌های صدا و سیما برای پوشش و انعکاس رویدادهای فرهنگی، هنری و ادبی استان قدردانی کرد.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز یزد هم با اشاره به استعدادها و ظرفیت‌های هنری استان، به موفقیت نرگس آبیار کارگردان یزدی تبار فیلم  شبی که ماه کامل شد در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر اشاره کرد و گفت: این توفیق، اتفاق کم نظیری بود که توسط یک کارگردان زن در سینمای ایران روی داد و افتخار آفرین شد.

احمد پهلوانیان با تأکید بر برگزاری هر چه باشکوه‌تر هفته هنر انقلاب بیان کرد: باید برنامه‌ای در شأن هنرمندان تدارک دید و از چهره‌های برتر هنر انقلاب در استان تقدیر کرد.

وی همچنین از همکاری و مشارکت صدا و سیما در برگزاری و اطلاع‌رسانی برنامه‌های بزرگداشت هفته هنر انقلاب در استان خبر داد.

در پایان این دیدار حکم انتصاب دکتر احمد پهلوانیان و حجت‌الاسلام صداقت کشفی به عنوان اعضای هیأت انتخاب «چهره برتر هنر انقلاب» در استان یزد که از طرف معاون هنری حوزه هنری کشور و دبیر ستاد هفته هنر انقلاب صادر شده، اعطا شد.

همچنین تعدادی از تولیدات حوزه هنری یزد در سال 97 به مدیر کل و قائم مقام صدا و سیمای مرکز یزد اهدا شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها