موج

معاون توسعه ورزش اداره کل ورزش و جوانان یزد گفت: میزبانی اردوهای تیم ملی در رشته های مختلف در یزد موجب ایجاد انگیزه در ورزشکاران و توسعه ورزش استان است.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، "سیداحمد هاشمی" چهارشنبه شب در بازدید از اردوی تیم ملی شمشیربازی افزود: زیر ساخت های خوبی برای برگزاری این ادوها در یزد وجود دارد و از آن حمایت می کنیم .
وی با اشاره به اینکه میزبانی خوبی برای این تیم در استان انجام شده و تمرینات تیم ملی زیر نظر مربیان با موفقیت پشت سر گذاشته شده، ابراز امیدواری کرد بتوان در مسابقات قهرمانی آسیا موفق بود.
این مسئول به فعالیت هیات شمشیربازی اشاره و تصریح کرد: این هیات در سالجاری چندین مرحله از اردوهای تیم ملی نوجوانان و جوانان در بخش پسران و دختران را میزبانی کرده است.
هاشمی گفت: برگزاری اردوهای تیم ملی در یزد با همکاری و پیگیری هیات و حمایت فدراسیون موجب پیشرفت بیشتر این رشته و سایر رشته های ورزشی است.
مسئول روابط عمومی هیات شمشیربازی یزد گفت: اردوی آمادگی تیم ملی نوجوانان و جوانان پسر کشور با حضور هفت ورزشکار از چهارم بهمن ماه 1397 در سالن اختصاصی این رشته در یزد آغاز شد و یک هفته ادامه دارد.
حمیدرضا شیر با اشاره به اینکه از یزد، شهریار گلزارفر جزو دعوت شدگان است افزود: این اردو برای آمادگی حضور در پیکارهای شمشیربازی قهرمانی آسیا که از هشتم اسفندماه سال 97 در اردن برگزار می شود تشکیل شده است.
تعداد بیمه شدگان این رشته در استان یزد 450 نفر است که از این تعداد 55 درصد بانوان و بقیه را مردان در رده های مختلف سنی تشکیل می دهد.
20 شمشیرباز یزد در تیم های ملی عضویت دارند و سه تیم این استان در رقابت های قهرمانی کشور حضور دارند.
بر اساس ارزیابی انجام شده توسط فدراسیون در سال 1396، هیات یزد مقام اول را بخاطر انجام برنامه های علمی و فرهنگی کسب کرد .

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها