English

جلوه‌اى از تأییدات الهى در نهضت امام خمینى خاطره ماندگار مرحوم آیت‌الله سیدعبدالحسین طیب از ورود امام خمینی به ایران

جلوه‌اى از تأییدات الهى در نهضت امام خمینى خاطره ماندگار مرحوم آیت‌الله سیدعبدالحسین طیب از ورود امام خمینی به ایران
به گزارش خبرگزاری موج

، مرتضی نجفی قدسی در یادداشتی نوشت:

به انگیزه فرارسیدن دهه فجر انقلاب اسلامی و سالروز ورود امام خمینی به میهن، مرتضی نجفی‌قدسی در یادداشتی چنین آورده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

الْحْمْدُ لِلّهِ الِّذی هَدانا لِهذا وَ ما کُنَّا لِنَهْتَدِیَ لْوْ لا أَنْ هَدانا اللهُ (اعراف، 43).

ستایش خدایی که ما را به این راه هدایت فرمود و اگر هدایت او نبود ما هرگز توفیق این را نداشتیم که به آن راه یابیم.

سالروز ورود امام خمینی به میهن پس از 15 سال تبعید و دوری از وطن برای ملت بزرگ ایران روزی به‌یادماندنی است. با اوج‌گیری انقلاب اسلامی در سال 1357 شمسی، رهبر در تبعید، دلش برای مردم انقلابی و پرشور که  کف خیابان‌ها جانبازی می‌کردند، می‌تپید و در اعلامیه هایش می‌گفت که ای کاش خمینی در کنار شما بود... و ملت هم آرزوی دیدار رهبرشان را داشتند و در این راه سر از پا نمی‌شناختند و استقبال‌های میلیونی و شادی زایدالوصف آنان از حضور امام خمینی در ایران، آنچنان دل ملت ایران را قوی کرد که از روز ورود آیت‌الله خمینی به ایران تا سقوط رژیم شاهنشاهی بیش از ده روز نشد، چراکه قاطبه ملت، شب و روز در صحنه و در کف خیابان بودند و حکومت نظامی را بی‌اثر کردند و با ادای احترام صدها افسر نیروی هوایی با لباس رسمی نظامی به امام خمینی در روز هجدهم بهمن ماه جرقه و نوید پیروزی پدیدار شد و با حمله گارد جاویدان شاهنشاهی به افسران دلاور نیرو هوایی، مردم خیابان پیروزی تهران با شنیدن صدای تیراندازی در پادگان نیروی هوایی با دست خالی به یاری دلاورمردان نیروی هوایی شتافتند و با کمک آنها درب اسلحه‌خانه‌های پادگان را گشودند و سرکوب گارد شاهنشاهی را خنثی کردند و این جرقه به سطح تهران سرایت کرد و دو روزه رژیم پوشالی شاهنشاهی از هم متلاشی شد، البته آنها نقشه‌های خطرناکی برای کشتار وسیع داشتند به عنوان مثال فرماندهی ارتش دستور داد لشگر قزوین برای سرکوب مردم تهران حرکت کند که هزاران نفر از مردم شال قزوین و بویین زهرا به فرمان آیت‌الله موسوی‌شالی راه را بر حرکت قوای نظامی ارتش بستند و آیت‌الله موسوی‌شالی برای سربازان و افسران ارتش در بیابان‌های قزوین سخنرانی کرد و  گفت کجا می‌خواهید بروید؟! شما فرزندان ما هستید و نباید در ریختن خون هموطنانتان شریک شوید، همینجا بمانید، ما از شما پذیرایی می‌کنیم و به مردم دستور داد از قوای لشگر قزوین به نحو احسن پذیرایی کنند و الا اگر این لشگر یا دیگر قوا از جاهای دیگر به تهران می‌رسید معلوم نبود کار به این سرعت و به این راحتی تمام شود.

واقعا تفضلات الهی در پیروزی سریع‌السیر انقلاب اسلامی پدیدار بود و انسان عنایات الهی را به عینه می‌دید.

*خاطره ماندگار مرحوم آیت‌الله سیدعبدالحسین طیب از ورود امام خمینی به ایران

در ماجرای ورود امام خمینی به ایران، مرحوم آیت‌الله سیدعبدالحسین طیب از علمای بزرگ اصفهان و صاحب تفسیر گرانقدر «اطیب‌البیان» خاطره‌ای را برایم نقل کردند که به لحاظ اهمیت و ضبط و ثبت این خاطره در سفری مجدد به اصفهان محضر این عالم بزرگوار مشرف شدم و بیان خاطره را با صدای ایشان ضبط کردم.

همگان می‌دانید که دولت بختیار از ورود امام خمینی به ایران ممانعت می‌کرد تا بالاخره بر اثر فشار افکار عمومی و تظاهرات‌های میلیونی هر روزه مردم در سراسر کشور که خواهان بازگشت امام خمینی به وطن بودند و بسیاری از علما و استادان دانشگاها در اعتصاب و تحصن برای ورود امام به کشور به‌سر می‌بردند، بالاخره با آمدن امام به کشور موافقت کرد و البته خط و نشان هم کشید که اگر ایشان آمدند حق دخالت در حکومت ندارند و باید بروند به قم و کاری به دولت نداشته باشند!  و البته حضرت امام هم بلافاصله پس از ورود به ایران در بهشت زهرا سخنرانی تاریخی ایراد کردند و آن جمله معروف را فرمودند که «من توی دهن این دولت می‌زنم! و من به پشتوانه این ملت، دولت تعیین می‌کنم!» که با فریادهای شادی‌آفرین مردم روبه‌رو شد.

مرحوم آیت‌الله طیب نقل کردند در همان روزهایی که علما و اساتید تحصن داشتند و بالاخره قرار شد که آیت‌الله خمینی به ایران بیایند من خیلی نگران بودم که نکند این طیاره را در هوا بزنند یا به محض ورودشان به تهران، ایشان را دستگیر کنند و با همین افکار، سخت در فکر فرو رفته بودم که ناگهان دیدم صدایی در آسمان طنین‌انداز شد و گفت: «خمینی بت‌شکن آمده اندر وطن- آتش نمرودیان بمقدمش گلستان!» خیلی تعجب کردم کسی در منزل نبود و این صدا از کجا آمد؟! به حیاط منزل رفتم و دیدم کسی نیست، به درگاه الهی عرض کردم خدایا اگر این ندایی که من شنیدم یک سروش غیبی بود، یک بار دیگر هم بشنوم! که بلافاصله دیدم این صدا در آسمان طنین‌انداز شد و گفت: «خمینی بت‌شکن آمده اندر وطن- آتش نمرودیان به مقدمش گلستان!».

آیت‌الله طیب گفتند با شنیدن مجدد این ندای آسمانی، نگرانیم برطرف شد و بلافاصله لباس‌هایم را پوشیدم و خودم را به مسجد سیداصفهان که آیت‌الله خادمی و علمای اصفهان در آنجا متحصن بودند، رساندم و به آیت‌الله حاج‌آقا حسین خادمی عرض کردم نگران نباشید، آقای خمینی به سلامتی تشریف می‌آورند و شرح شنیدن این ندای آسمانی را به ایشان هم گفتم.

البته مرحوم آیت‌الله طیب این خاطره را تنها برای من نقل نکرده و برای بسیاری از علما و افرادی که با ایشان حشر و نشر داشته‌اند، بازگویی داشته‌اند.

این داستان، نمونه‌ای از تاییدات الهی را از نهضت امام خمینی (رض) به اثبات می‌رساند و اینکه در اصل و حقیقت انقلاب و رهبری آن نباید شک و تردیدی کرد کما اینکه دشمنان همیشه در صدد هستند تا تعریف وارونه‌ای از انقلاب و رهبری آن برای نسل جدید ارائه دهند و متاسفانه ماها هم کم کار هستیم و حقایق اصیل انقلاب را کمتر بیان می‌کنیم و فرزندانمان و جوانان بسیاری این قضایا را نمی‌دانند، تبیین چهره واقعی و عظمت امام خمینی باید همیشه وِرد زبان ما باشد تا دشمن جرأت نکند چهره درخشان و نورانی ایشان را مشوه و مکدر جلوه دهد.

ما همانطور که رهبری معظم اشاره فرمودند منکر وجود ظلم و فساد در جمهوری اسلامی نیستیم، ولی این را می‌دانیم که اگر ظلم و فسادی در جایی کشف شود، قطعا برخورد لازم صورت می‌گیرد و نباید دلسرد شویم، در طول این 45 سال در این کشور پهناور، قطعا خطاها، سوء‌استفاده‌ها و حق و ناحق‌هایی بوده ولیکن این خطاها را افرادی خائن و فاسد انجام داده‌اند و گناهش هم بر گردن آنان است و اصل نظام جمهوری اسلامی که میراث خون شهدا و زحمات ملت ایران و امام خمینی است بر پایه حق و عدالت و مبارزه با ظلم و ستم و تبعیض است و تمام عیار استکبار جهانی با این نظام هم این امر را ثابت می‌کند، چراکه به دفاع از مظلومانی مانند فلسطین و غزه پرداخته و با ظالمان سر سازگاری ندارد.

امروزه مخدوش کردن حرکت الهی و نورانی امام خمینی در نجات مستضعفین، مورد هجمه دشمنان اسلام قرار گرفته و ما نباید در مقابل این هجوم تبلیغاتی و رسانه‌ای سکوت کنیم و نگذاریم جای حق و باطل عوض شود، از فرصت دهه فجر برای تبیین حقایق انقلاب بهره ببریم و به سوالات ذهنی نوجوانان و جوانان بیندیشیم و پاسخی منطقی و مستدل داشته باشیم و به معنای واقعی جهاد تبیین را عملیاتی کنیم.

در کلام آخر، سخنی امیدبخش از حضرت آیت‌الله جوادی آملی عرض کنم که روزی در محضرشان حرف از مفاسد کلان اقتصادی به میان آمد که ایشان فرمودند: «بنده معتقدم خدا، خدای شهیدان است و خدای مفسدان و اختلاس‌گران نیست!».

امیدواریم مسئولان مربوطه در مبارزه با فساد اقتصادی جدی‌تر عمل کرده و مردم هم نتیجه کار آنان را ببینند و انشاالله اعتمادهای از دست رفته هم برگردد و قدردان نعمت الهی باشیم و وحدت و حمیت ملت همیشه برقرار و کید دشمنان نقش بر آب گردد.

«وَ کانَ اللَّهُ بِما تَعْمَلُونَ بَصِیراً» و خداوند همواره به آنچه انجام می‌دهید بصیر و بیناست.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه