English

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان عنوان کرد؛

استقرار ۱۵ شرکت دانش‌بنیان کشاورزی در گیلان

نخبگان و شرکت‌های دانش‌بنیان حوزه کشاورزی استان گیلان به مناسبت دهه فجر با رییس سازمان جهاد کشاورزی این استان دیدار کردند.

 استقرار ۱۵ شرکت دانش‌بنیان کشاورزی در گیلان
به گزارش خبرگزاری موج گیلان

، صالح محمدی رییس سازمان جهاد کشاورزی گیلان در این نشست هم‌اندیشی گفت: باید از روش‌های جدید برای شناسایی نخبگان و از فکر تحول‌آفرین ایشان استفاده کنیم.

وی افزود: باید فعالیت‌ها بر مبنای دانش و خرد تنظیم شود تا بتوانیم در مسیر تحول و توسعه قرار بگیریم و در رده‌بندی‌های جهانی جایگاه‌های خوبی کسب کنیم.

وی به شرایط کشورهای مختلف به خصوص کشورهای منطقه در ایجاد مراکز علمی و تجهیز مراکز به لابراتوارهای پیشرفته و تمایل نخبگان به خروج از کشور اشاره کرد و اهمیت نگه‌داشت سرمایه انسانی و نخبگان در داخل کشور را لازم و واجب دانست و یادآور شد: جهاد کشاورزی باید در دانش محور بودن فعالیت‌ها ورود کند و از این طریق ایجاد درآمد، اشتغال و توانایی حل مسائل جامعه را برنامه‌ریزی کند.

وی از حمایت از پارک‌های علم و فناوری، موسسات و مراکز تولیدات فناورانه و تنها کارگزار دانش‌بنیان استان گیلان خبر داد و گفت: برای اینکه بتوانیم در بخش کشاورزی و همه زیربخش‌های آن نگاه علمی، فناورانه و دانش بنیان داشته باشیم به ایده و تغییر روش نیاز داریم تا پرچم دانش و نخبه‌گرایی را در همه حوزه‌ها بالا نگه داریم و مصادیق آن را نمایان کنیم و شاهد اتفاقات خوب در حوزه‌های مختلف بخش کشاورزی باشیم.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان تصریح کرد: یکی از معضلات و مشکلات حوزه‌های مختلف تولید، کار کردن با روش‌های قدیمی است و این روش‌ها در گذشته جواب می‌داد ولی امروز این‌طور نیست و ۱۵۰ سال در کشور ما سابقه فعالیت ماهیان خاویاری وجود داشته ولی اکنون برخی کشورها گوی سبقت را از ما ربودند چون چاشنی دانش با روش‌های علمی و فناورانه را به آن اضافه کردند و انتظار داریم نخبگان کشور این روش‌ها را پرورش دهند.

وی تاکید کرد: حوزه‌های آبزی‌پروری، دام، طیور و  باغبانی بستر بسیار مناسبی برای فعالیت‌های فناورانه و دانش‌بنیان است و اخیراً در حوزه باغبانی با معرفی سه رقم کیوی زودرس در استان گیلان شاهد ورود دانش و علم به عرصه تولید و تاثیرات آن بودیم.

وی با اشاره به استقرار ۱۵ شرکت دانش‌بنیان کشاورزی در گیلان گفت: دانش‌بنیان‌ها می‌تواند بن‌بست بسیاری از موضوعات را بشکنند.

گفتنی است در ادامه این نشست نخبگان، نمایندگان شرکت‌های دانش بنیان و نماینده تنها کارگزار دانش‌بنیان استان گیلان به ارائه نظرات خود پرداختند.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر