English

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گیلان خبر داد؛

واگذاری ۴۵ هکتار از این اراضی در دور دوم سفر رئیس جمهور به گیلان

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گیلان فرایند آماده سازی و واگذاری ۴۵ هکتار از اراضی استان در دستور کار قرار داد که در دور دوم سفر رئیس جمهور به گیلان به متقاضیان واگذار خواهد شد.

واگذاری ۴۵ هکتار از این اراضی در دور دوم سفر رئیس جمهور به گیلان
به گزارش خبرگزاری موج گیلان

حامد دائمی،  مدیرکل بنیاد مسکن گیلان، امروز در نشست خبری به مناسبت گرامیداشت دهه فجر، اظهار کرد: در کنار پروژه‌های عمرانی ۱۱۶ طرح بازنگری و تهیه طرح هادی نیز طی یک سال گذشته با اعتباری بالغ بر ۱۵۵ میلیارد ریال آغاز شده و به بهره برداری خواهد رسید.

وی با اشاره به همکاری اداره کل ثبت اسناد و املاک استان در زمینه صدور اسناد مالکیت در این مدت گفت: همچنین،طی یک سال گذشته ۶ هزار و ۲۹۷ جلد سند مالکیت روستایی و هزار و ۳۷۷ برگ سند مالکیت برای شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت صادر شده است.

وی تصریح کرد: از دهه فجر سال قبل تا امسال ۶۷۴ هکتار اراضی ملی در راستای اعمال ماده ۴ قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن در اختیار بنیاد مسکن قرار گرفت که در صورت انتقال سند به متقاضیان واگذار می شود.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان در ادامه افزود: امسال چهار هزار و ۱۵۲ واحد مسکونی از تسهیلات بانکی طرح نهضت ملی مسکن در روستا بهره مند شدند؛ اعتباری که برای این واحدها هزینه شده ۱۷ هزار و ۸۰۱ میلیارد ریال بود که موجب رونق اقتصاد، تولید مسکن و اشتغال در روستاها شده است.

وی افزود: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان در سال ۱۴۰۲ تعداد هزار و ۷۱۷ واحد در قالب ۱۴ پروژه در هفت شهر زیر ۵۰ هزار نفر جمعیت را در دست احداث دارد که از این تعداد، هزار و ۴۴۷ واحد توسط بنیاد مسکن و ۲۷۰ واحد هم در قالب گروه ساخت در حال احداث است.

وی اضافه کرد: با دستور رئیس جمهور در سال ۱۴۰۲ و ۱۴۰۳ روند نهضت ملی مسکن تغییر کرد و تامین زمین در روستاهای حریم شهر و خارج از حریم (مهاجرت معکوس شهر به روستا) در دستور کار قرار دارد؛ تکلیفی که برعهده استان در این رابطه قرار گرفته، تامین زمین برای ۱۰ هزار واحد است (زمینها به صورت ۹۹ ساله و رایگان) که به مردم تحویل خواهد شد.

دائمی اظهار کرد: در طرح نهضت ملی مسکن شهر و روستا، متقاضیانی که در سامانه جامع طرح‌های حمایتی مسکن وزارت راه و شهرسازی ثبت نام کرده و فاقد زمین هستند نیز ساماندهی خواهند شد.

به گفته وی، تاکنون ۴۰۲ هکتار زمین در روستاهای استان از طریق توافق با مالکین و اراضی ملی شناسایی شده که ۱۴۵ هکتار آن در شورای مسکن استان دارای مصوبه بوده و ۱۰۰ هکتار دیگر نیز در شورای برنامه ریزی و توسعه استان مصوب شده است.

وی تصریح کرد: فرایند آماده سازی و واگذاری ۴۵ هکتار از این اراضی هم در دستور کار قرار داد که با حضور مقامات کشوری و در دور دوم سفر رئیس جمهور به استان گیلان به متقاضیان واگذار خواهد شد.

دائمی با اشاره به امضاء ۶ تفاهم نامه ویژه مسکن محرومان بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با سازمان‌های حمایتی گفت: سهمی که برای استان گیلان در این تفاهم نامه ها در نظر گرفته شده ۶ هزار و ۱۲۴ هزار واحد مسکونی است که از این تعداد پنج هزار و ۸۶۰ نفر به بانک‌های عامل معرفی شده‌اند و عملیات اجرایی آن در مراحل فونداسیون(پی) تا اتمام کار قرار دارد؛ سه هزار و ۳۰۰ واحد نیز به مرحله بهره برداری رسیده است.

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گیلان گفت: دفتر مشارکتهای مردمی حساب ۱۰۰ حضرت امام (ره) نیز به ۶۳ خانوار برای ساخت، تعمیر، تکمیل واحدهای نیمه تمام شهری و روستایی و کمک به رهن و اجاره مسکن افراد محروم و نیازمند مبلغ ۱۷ میلیارد و ۷۵۰میلیون ریال کمک بلاعوض کرده است.

وی اظهار کرد: طی یک سال گذشته ۳۵ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال به صورت نقدی و غیر نقدی توسط افراد خیر و نیکوکار به حساب ۱۰۰ حضرت امام (ره) برای کمک به تامین مسکن محرومان واریز شد.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر