موج
کدخبر : ۲۴۷۸۵۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-247856

آیت‌الله فلاحتی در اجتماع بزرگ روحانیون گیلانی مستقر در قم:

نماینده ولی فقیه در گیلان با تأکید براینکه مردم مدیرانی می‌خواهند که تن به ذلت ندهند، بیان کرد: مردم مدیرانی می‌خواهند که خود را ذلیل مسؤولان بالادستی نکنند و آزاده باشند.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، آیت‌الله رسول فلاحتی امروز در اجتماع بزرگ طلاب و روحانیون گیلانی مستقر در قم با اشاره به اینکه وجود عالمان فرهیخته حیات طیبه را برای استان به ارمغان آورده است اظهار کرد: در طول تاریخ گیلان دروازه ورود و خروج اندیشه‌های مختلف جهانی به کشور بوده است.

مصونیت گیلان از ورود جریان‌های انحرافی با تلاش عالمان فرهیخته

وی به مصونیت گیلان از ورود جریان‌های انحرافی با تلاش عالمان فرهیخته اشاره کرد و افزود: گیلان با وجود هجمه‌های بسیار از آسیب‌پذیری کمتری برخوردار بوده و مردم این منطقه به دلیل دلدادگی به اسلام و اهل بیت(ع) در مقابل فرهنگ‌های دیگر مقاومت کردند.

امام جمعه رشت با بیان اینکه انقلاب اسلامی محصول تلاش عالمان دینی است، تصریح کرد: گیلانی‌ها در سایه تلاش عارفانه، زاهدانه و عالمانه روحانیون در مسیر قرار گرفتند و در مقابل هجمه دشمنان بیمه شدند.

آیت‌الله فلاحتی، بسیاری از شخصیت‌های نام‌آور حوزه‌های علمیه را گیلانی دانست و بیان کرد: روحانیون با حضور فیزیکی، علمی و تدریس و پرورش عالمان دینی توانستند مردم را از هجمه‌های انحرافی دشمنان دین خدا مصون نگه‌دارند.

مردم گیلان دلداده به اهل بیت(ع)

وی، مردم گیلان را دلداده به اهل بیت(ع) توصیف کرد و گفت: گیلانی‌ها مطالبات عالمان دینی را عملیاتی کردند و امروز توانستیم مسیری را که دشمنان می‌خواستند نابسمان کنند، ساماندهی کنیم.

نماینده ولی فقیه در گیلان با تأکید بر خدمت‌رسانی به مردم، متذکر شد: اگر نمی‌توانیم کاری برای مردم انجام دهیم حداقل در کنارشان باشیم و با شنیدن حرف‌های آنها در کاهش بخشی از آلام جامعه موثر واقع شویم.

آیت‌الله فلاحتی، عیادت از روحانیون معمر را یکی از برنامه‌های خود در گیلان ذکر کرد و یادآور شد: عالمان معمر بسیار عفیف هستند و با توجه به اینکه از امکانات اولیه محرومند اما هیچ انتظاری از مسؤولان ندارند.

بستر برای حمایت از ارزش‌های متعالی دین خدا بین مردم وجود دارد

وی با اشاره به اینکه تلاش روحانیون سبب حفظ دین مردم در مقابل بیگانگان شده است، خاطرنشان کرد: هنوز بستر برای تعلم، فراگیری و حمایت از ارزش‌های متعالی دین خدا و اهل بیت(ع) بین مردم وجود دارد.

امام جمعه رشت، روحانیت را عزیزتر از دوره‌های گذشته دانست و اظهار کرد: امروز روحانیون در سایه تلاش عالمان دینی، امام(ره) و خون شهدا عزت پیدا کردند.

آیت‌الله فلاحتی +در اجتماع بزرگ روحانیون گیلانی مستقر در قم

آیت‌الله فلاحتی با بیان اینکه دشمن به این نتیجه رسیده برای ضربه زدن به انقلاب باید در قشر روحانیون سرمایه‌گذاری کند، تصریح کرد: مردم به‌دنبال عالمان فرهیخته و دل‌سوخته هستند و براین اساس اصرار عالمان فاضل به بنده، توجه به حوزه‌های علمیه است.

وی، خواستار توجه ویژه به حوزه‌های علمیه در تراز انقلاب اسلامی شد و افزود: وجود اندیشه‌ها و گرایش‌های سیاسی، فکری و اجتماعی عیب نیست بلکه به دنبال مدیران دست‌پاک و دلداده خدمت به مردم هستیم.

مردم مدیرانی می‌خواهند که خود را ذلیل مسؤولان بالادستی نکنند

امام جمعه رشت با تأکید براینکه مردم مدیرانی می‌خواهند که تن به ذلت ندهند، بیان کرد: مردم مدیرانی می‌خواهند که خود را ذلیل مسؤولان بالادستی نکنند و آزاده باشند.

آیت‌الله فلاحتی به مشاهده رفتار و گفتار عالمان دینی توسط مردم اشاره کرد و گفت: اگر طلبه و مسؤولی می‌خواهد عزت‌مدارانه زندگی کند خداوند بستر را برای او فراهم می‌کند.

وی بر حضور عالمان دینی در کنار مردم تأکید کرد و یادآور شد: امروز عده‌ای برای اینکه به مسوولیتی برسند به هر وسیله‌ای حتی نامشروع متوسل می‌شوند و این بیچارگی است.

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به اینکه عهد ما خدمت به دین خدا تا پای جان است، اظهار کرد: امروز جامعه نیازمند عالمان فاضل و فرهیخته با ویژگی دست پاک، چشم پاک، دارای فهم مدیریت سیاسی و اجتماعی و با دانش است.

آیت‌الله فلاحتی بر ایجاد سامانه‌ای با ویژگی‌های مذکور تأکید کرد و افزود: با برنامه‌ریزی و فعالیت تشکیلاتی بسیاری از مشکلات در گیلان کاهش پیدا می‌کند.

وی با بیان اینکه مدیران فاضل گیلانی بسیاری در نقاط مختلف کشور داریم، تصریح کرد: افراد مذکور پراکنده هستند و باید از این نیروها استفاده کنیم.

امام جمعه رشت، بزرگ‌ترین برنامه در گیلان را فعالیت فرهنگی عنوان کرد و گفت: در بخش‌های مختلف فرهنگی نابسمانی‌هایی داریم و اگر این نابسمانی‌ها گسترش پیدا کند آسیب‌هایی در نسل جدید و معاصر ایجاد می‌شود. آیت‌الله فلاحتی با اشاره به برنامه‌ریزی دشمن برای انحطاط بخش فرهنگی جامعه از دهه نخست انقلاب، افزود: فعالیت فرهنگی نیازمند سعه‌صدر، حوصله، صبر و برنامه‌ریزی طولانی مدت است و باید برای آن سرمایه‌گذاری و مهندسی داشته باشیم.

وی به عرضه برنامه فرهنگی گیلان به مراجع تقلید اشاره کرد و افزود: تمام مراجع تقلید این برنامه فرهنگی را تأیید کردند.

نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه برنامه‌های بسیاری در بخش تبلیغات داریم، متذکر شد: امر مذکور نیازمند کادرسازی نیروها است بنابراین جوانان با استعدادی که وارد حوزه‌های علمیه می‌شوند باید پرورش یابند و از آنها استفاده کرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها